Kinkiety i lampy ścienne do łazienki

Kinkiety łazienkowe, a co za tym idzie odpowiednie oświetlenie w łazience, jest bardzo istotne przy wykonywaniu porannych czynności, robieniu makijażu i goleniu się. Delikatne i nierażące oczy światło emitowane przez lampy, które można zamontować nad lustrem lub obok niego, może być na wagę złota w godzinach porannych.
Kinkiet łazienkowy pomoże nie tylko przy goleniu lub robieniu makijażu, ale także dodatkowo doświetli całą łazienkę.
Sklep internetowy Strefalamp.pl oferuje kinkiety do łazienki znanych polskich i włoskich producentów, takich jak Astro, AQForm, Redlux czy też Azzardo. Wszystkie artykuły dostępne są również w ofercie stacjonarnych sklepów Gralux w Warszawie.


 

Kinkiety łazienkowe to podstawa dobrego oświetlenia

Nasza oferta produktów zawiera szeroki wybór modeli kinkietów emitujących światło o różnych barwach, których wybór uzależniony jest od kolorystyki pomieszczenia. Klasyczny bądź minimalistyczny wygląd, jedno lub kilka źródeł światła, listwa czy oświetlenie punktowe - aranżując przestrzeń dopasują Państwo oświetlenie do swoich potrzeb.

Kinkiety do łazienki prezentowane przez sklep internetowy Strefalamp.pl przeznaczone są specjalnie dla osób, które stawiają bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Spełniają one wszelkie normy szczelności opraw i zapewniają odporność na pył. Poza strefą umywalki czy wanny w łazience można użyć lamp ogólnego przeznaczenia, które także doskonale spełnią swoją rolę.

Kinkiety łazienkowe - na co zwrócić uwagę?

Podstawowe kwestie, na które radzimy zwrócić uwagę, przy wyborze kinkietu do oświetlenia lustra w łazience.
Po pierwsze : styl. To sprawa oczywista, że lampy muszą być w harmonii z pomieszczeniem, w którym są montowane. Po to przecież szukamy tego jedynego, żeby nam pasował do wnętrza.
Po drugie : klasa szczelności IP. W większości przypadków wystarczy nam zwykły poziom IP20, ponieważ kinkiet będzie się znajdował w odległości ponad 60 cm od poziomu umywalki. Taki standard obowiązuje w przypadku stosowania stałej wylewki, w której nie możemy skierować strumienia wody w kierunku lampy. Jeżeli kinkiet znajduje się w odległości mniejszej, niż 60 cm lub wylewka jest ruchoma, musimy zastosować kinkiet do łazienki z klasą szczelności IP44 lub wyżej.
Po trzecie : ilość światła. To kolejny parametr, który jest kluczowy. Lampa z jedną żarówką 40W nie załatwi nam sprawy, kinkiet z LED'em z luminancją 350lm też się nie nadaje. Musimy zastosować mocne oświetlenie, ale też takie, które nie będzie świecić po oczach i nas razić.