Kinkiety i lampy ścienne

Kinkiet to rodzaj oświetlenia, który mocujemy do ściany. Mogą być one stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Lampy ścienne pozwalają na uzyskanie interesujących efektów świetlnych. Doskonale sprawdzą się jako dodatkowe źródła światła, na przykład oświetlające hol lub eksponujące cenne lustro. Kinkiety dają możliwość stworzenia nastrojowego oświetlenia, w szczególności w połączeniu z lampami podłogowymi lub stołowymi. Różnorodne modele lamp ściennych, dostępnych w naszym sklepie internetowym oraz stacjonarnie, pozwalają na wybranie produktu idealnie dopasowanego do dowolnego wnętrza – nowoczesnego i klasycznego.
 

Artemide Mesmeri

953.00 zł
 838.64 zł

Kinkiety - początki

Lampy ścienne znane są ludzkości od wieków. Już w średniowieczu wieszano płonące pochodnie na murach za pomocą specjalnych mocowań. Takie oświetlenie komnat dawało znacznie lepsze efekty niż stojące nisko świeczki czy kaganki. Spadkobiercy pochodni, nowoczesne kinkiety elektryczne znajdują zastosowanie jako oświetlenie domowe i biurowe. Wykorzystując w nich lampy LED można sprawić, że będą one nie tylko wygodne w użyciu, ale również energooszczędne.

Zalety kinkietów i ich rodzaje

Kinkiety to chyba najbardziej uniwersalna grupa oświetlenia. Ich niezaprzeczalne walory użytkowe i dekoracyjne stanowią o nieustającej popularności tych lamp. Najważniejsze z nich to:

  • możliwość zastosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku;
  • brak plątających się kabli oraz wyeliminowanie ryzyka przewrócenia lampy lub potknięcia się o kabel zasilający;
  • oszczędność powierzchni poziomych;
  • nowoczesne i klasyczne kinkiety pasują do salonu, łazienki i każdego innego pomieszczenia.

Nowoczesne oświetlenie ścienne oferuje bardzo różnorodne sposoby rozjaśnienia przestrzeni. Nasz sklep z lampami, strefalamp.pl, ma w swoim asortymencie modele cenionych producentów. Znajdą u nas Państwo zarówno nowoczesne, jak stylizowane na klasyczne formy. W naszej ofercie można wyróżnić między innymi kinkiety:

Nowoczesny kinkiet LED do domu i biura

Ci z Państwa, którzy cenią sobie energooszczędne i ekologiczne rozwiązania w dobrej cenie powinni wybrać oświetlenie LED. Dzięki wykorzystaniu tych nowoczesnych żarówek oświetlenie wewnętrzne będzie nie tylko praktyczne, ale i przyjazne dla środowiska. W naszej ofercie znajdą Państwo eleganckie i designerskie lampy ścienne LED, które wpiszą się w stylistykę dowolnego pomieszczenia.

Gdzie kupić dobre kinkiety w korzystnej cenie?

Szeroki wybór eleganckich i modnych lamp ściennych odnajdą Państwo w naszym sklepie online strefalamp.pl oraz w punktach stacjonarnych w Warszawie. Dzięki współpracy z najlepszymi producentami w naszym asortymencie znajdują się wyłącznie produkty dobrej jakości, dostępne w atrakcyjnych cenach. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą, w której znajdą Państwo produkty najlepszych producentów, m.in:

Koszyk