Lampa wisząca potrójna

Kaspa Hats 3Kaspa Hats 3

Kaspa Hats 3

1697.00 zł
Shilo Yabu 5527Shilo Yabu 5527

Shilo Yabu 5527

1032.00 zł

Polecane
Lampa wisząca potrójna na listwie

Lampy zamocowane na prostej, metalowej listwie, rekomendujemy do oświetlenia stołu. W przypadku, gdy jedna lampa wisząca jest niewystarczająca, pod względem ilości światła, lub pod względem jej wielkości w stosunku do pomieszczenia, w którym ma być zainstalowana, warto zastosować większą ilość źródeł światła, lub lampę, która ma większy gabaryt. Listwa mocująca do sufitu kryje w sobie kable zasilające poszczególne lampki. Długości listwy w takich rozwiązaniach to od 80 do 110 cm - więc idealnie nadają się nad stół o długości od 120 do nawet 200 cm.

Wieszając taką lampę nad stołem, możemy mieć różne pomysły nad rozmieszczeniem kloszy. Mogą znajdować się na różnych wysokościach, tworząc niesymetryczną kompozycję. Jeśli zależy nam na eleganckim wyglądzie to proponujemy, żeby lampa była w jednej linii, jeśli chodzi o wysokość zawieszenia wszystkich elementów. Nasza rekomendacja, co do wysokości lampy nad stołem, to około 90-110 cm. Przedział ten należy ustalić konkretnie dopasowując wygląd całości do naszego gustu.

Lampa wisząca potrójna na rozecie

Ten przypadek idealnie nadaje się do oświetlenia stolika kawowego w twoim kąciku wypoczynkowym. Bardzo dobrze odnajdzie się również jako oświetlenie klatki schodowej. Po pierwsze okrągła rozeta kształtuje nam rozmieszczenie lampek. Są one skupione, a ich odległości od siebie określa średnica rozety. Po drugie używając takie lampy możemy każdy z jej elementów zawiesić na różnej wysokości. Ma to szczególne znaczenie właśnie na klatkach schodowych, gdzie chcemy uzyskać w miarę równomierne oświetlenie niezależnie od poziomu, czy jest to parter, półpiętro czy piętro.

Poszukując lampy na klatkę schodową zazwyczaj poszukujemy czegoś, co będzie miało długość grubo ponad 150 cm. Wybór lamp o takich wymiarach nie jest duży, musimy więc rozważyć zakup standardowej lampy z opcją przedłużenia kabli zasilających. Przed dokonaniem zakupu warto jednak sprawdzić, czy taka wymiana nie będzie problematyczna. A najlepiej zlecić taką wymianę w punkcie, w którym dokonujemy zakupu. Ważne jest wtedy określenie jakiego koloru mają być zastosowane kable, czy mają być jednej długości czy różnej, jaka ma być maksymalna długość razem z kloszami.

Lampy wiszące potrójne w formie żyrandola

Bardzo popularne rozwiązanie do salonów i sypialni. Przeważnie jest to żyrandol trójramienny, zakończony abażurami lub szklanymi kloszami. Stylistycznie pasuje zarówno do klasycznych wnętrz. jednakże bardzo dobrze odnajduje się w nowoczesnych a nawet minimalistycznych wnętrzach.

Jest jeszcze jeden element, o którym chcemy wspomnieć - to włączanie poszczególnych ramion lub lamp oddzielnie, na przykład w układzie 2+1. Czyli dwie żarówki świeca, jedna nie świeci, lub na odwrót. Oczywiście takie systemy są stosowane, aczkolwiek - naszym zdaniem - nie wyglądają najlepiej. Lampa wisząca potrójna, w której zaświecone są tylko dwie żarówki wygląda tak, jakby jedna z nich uległa uszkodzeniu a gospodarz nie za bardzo dba o estetykę wnętrza i jej nie wymienia. O wiele lepsze rozwiązanie, to zastosowanie żarówek z możliwością regulacji natężenia światła. Najprostsze rozwiązanie to właśnie takie żarówki led w połączeniu ze ściemniaczem. Ściemniacz nie wymaga dokonywania żadnych przeróbek w istniejącej instalacji elektrycznej. Montowany jest zamiast przełącznika do danej lampy. Koszt samego ściemniacza nie jest wysoki, a uzyskany efekt zapewne zrekompensuje wydatek poniesiony na jego zakup i instalacje.

Czy są jakieś alternatywy do tego rozwiązania?

Zamiennie możemy zastosować dwa rozwiązania :

  • lampy sufitowe - to lampy mocowane bezpośrednio do sufitu i odstające od niego na kilkanaście centymetrów. Nie są tak dekoracyjne, ale mogą generować dużą ilość światła. Jednak lampy sufitowe rzadko stosujemy do oświetlenia stołu.
  • oświetlenie szynowe - to zamiennik lamp do salonu lub do oświetlenia stołu w jadalni. System umożliwia stosowanie różnych lamp i w różnej ilości, zmianę ich położenia, etc. Więcej o tym rozwiązaniu znajdziesz w opisie adekwatnej kategorii.
Koszyk