Lampy AQForm

Od-Do

AQForm - lampy i oświetlenie

AQForm to nowa, mocna i zwięzła nazwa znanej nie tylko w Polsce firmy z branży oświetleniowej Aquaform. Jej portfolio obejmuje nowoczesne oświetlenie architektoniczne, rozwiązania oparte są na technologii LED. Jest to polska marka oświetleniowa należąca do ścisłej czołówki tej branży w naszym kraju, ale z mocną pozycją również na zagranicznych rynkach. Jej ponad 25-letnia działalność, wraz ze zdobywanym doświadczeniem, rosnącą renomą i stopniowym wypracowaniem własnego, rozpoznawalnego stylu projektowego przynosiła kolejne sukcesy. Ich zwieńczeniem jest wejście w 2018 roku w zaszczytny poczet jednego z liderów na światowym rynku – belgijskiego giganta oświetleniowego, firmy Delta Light. Fuzja ta z pewnością pozwoli firmie rozwinąć skrzydła i realizować swoje ambicje również na rynkach międzynarodowych, co niewątpliwie zaowocuje kolejnymi genialnymi projektami oraz jeszcze wyższymi standardami działalności. Współpraca z globalnym graczem to niewątpliwie duży prestiż – zarówno dla rodzimej spółki, jak i jej klientów i partnerów handlowych. Mając nadzieję, że nasz rodzimy rynek nadal pozostanie priorytetowym odbiorcą dla AQForm zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi osiągnięciami firmy w dziedzinie oświetlenia wnętrz.

Oświetlenie AQForm trafia w gusta polskich klientów

Motto marki brzmi: ‘czysta forma światła’ i jest kwintesencją stylu wypracowywanego przez nią od wielu lat. Jednocześnie idealnie oddaje ducha bieżących trendów aranżacyjnych, dążących do minimalizowania form, w jakich zamyka się owo światło. Niemal regułą jest obecnie takie projektowanie wnętrz, by światło mogło stać się głównym aktorem, a lampy i obsługujący je użytkownik reżyserem magicznego spektaklu, w którym gra aktorska jest tak wyrazista, że rysuje – dosłownie – na ścianach emocje, kreuje nastroje i w jednej chwili potrafi odmienić wnętrze, dając mu zupełnie nowe oblicze. Tylko dopracowane, proste formy lamp są w stanie odgrywać te role w dowolnej przestrzeni. Lampy AQForm takie właśnie są.

Co jest istotą lamp AQForm

Zamknięcie światła w rozmaitych formach oświetleniowych nigdy nie jest sprawą łatwą. Należy wyważyć, czy główną rolę ma odgrywać aktor – czyli światło – i emocje, które on wywoła; czy przydzielić mu rolę drugoplanową, chowając za bogatą scenografią, przy której nie ma już nic do dodania. Lampy Aquaform – od wielu lat, czyli jeszcze pod starym szyldem – dostają główne role i odgrywają je z najwyższym profesjonalizmem i mistrzowskim kunsztem.

Co się na to składa? Nieskomplikowane formy, geometryczne kształty i uniwersalne połączenia materiałów najwyższej jakości – aluminium oraz szkła. Nie ma tu miejsca na grę kolorów czy bogactwo zdobień, dominuje gładkość, proste linie oraz kolorystyka naturalnie kojarząca się z materiałami tworzącymi całą lampę. Mimo pozornej nijakości, istotą lamp AQForm jest przemyślane połączenie formy, technologii i funkcji. Zaś tym, co naprawdę wywołuje emocje jest gra światłem, której nie zakłócają żadne zbędne szczegóły.

Materiały i kolory typowe dla lamp AQForm

Znakiem rozpoznawczym marki AQForm są geometryczne inspiracje – przełożone na oprawy bazujące na symetrycznych przestrzennych formach w rzucie prostokąta, kwadratu oraz koła. Minimalistyczny, czasem lekko futurystyczny design opiera się wyłącznie na dwóch podstawowych materiałach – przezroczystym lub matowym szkle w mlecznym lub białym odcieniu oraz wysokiej jakości aluminium.

Większość produktów posiada w opcji wybór koloru spośród dostępnej palety – biały, aluminium, czarny i antracytowy. Nowe kolory to złoty matowy i szary. Wykończenie dostępne w wersji matowej i połysk oraz drewnopodobnej i złotej. Co istotne – firma posiada własną nowoczesną lakiernię proszkową, gdzie warstwa kolorowa jest wypalana w wysokiej temperaturze. Dzięki temu uzyskuje się nie tylko jednolitą i piękną, ale przede wszystkim odporną i trwałą powłokę lakierniczą.

Idąc z duchem czasu, oprawy AQForm wyposażane są w źródła światła LED, dzięki czemu lampy tej marki nie tylko wyglądają nowocześnie, ale spełniają wszystkie standardy energooszczędności. Oświetlenie LED, poza szerokimi możliwościami regulacji barwy światła, daje również możliwość zmiany natężenia światła. To sprawia, że generująca oszczędności energii technologia LED jest przyjazna środowisku. Jednocześnie dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, coraz więcej modeli lamp Aquaform pozwala dopasować oświetlenie do indywidualnych potrzeb oraz w prosty sposób zmieniać parametry, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Innowacyjne rozwiązania i wyjątkowy design lamp został doceniony przez przyznanie wielu nagród i wyróżnień. Wystarczy wymienić te najbardziej prestiżowe:

  • Red Dot Design Award,
  • iF Design Award,
  • German Design Award,
  • Muuuz International Award (MIAW).

Lampy AQForm w sklepie internetowym strefalamp.pl

Mimo międzynarodowej – można to już śmiało powiedzieć – sławy, produkty tej firmy znajdują się w zasięgu portfela polskiego odbiorcy. Tak prestiżowe produkty z powodzeniem mogą i będą konkurować ze światowymi markami na zagranicznych rynkach. Jest nam tym bardziej miło współpracować z tym producentem. Jako największy dystrybutor lamp AQForm w województwie mazowieckim posiadamy szeroką ofertę produktów tej marki, wśród nich te najpopularniejsze i najciekawsze – między innymi nagrodzony model Equilibra balans. W naszym magazynie w Warszawie stan poszukiwanych modeli jest stale uzupełniany, dzięki czemu są one natychmiast dostępne. Dysponujemy także szeroką wiedzą na temat oferty i technologii stosowanych przez firmę. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Więcej o firmie Aqform na www.aqform.com

Koszyk