Lampy i oświetlenie

Lampy i oświetlenie

Lampy to jeden z elementów życia, bez którego ciężko byłoby nam się obejść. Codziennie, od wieczora aż do rana, zapewniają nam pewien komfort życia. Jaki jest jego poziom, to już zależy wyłącznie od nas. Oferta naszego sklepu z lampami jest bardzo szeroka. Można w nim znaleźć zarówno lampy zaprojektowane przez znanych na całym świecie projektantów, można znaleźć produkty renomowanych firm włoskich i hiszpańskich. Z drugiej strony oferujemy także lampy, które trafiają w gusta i budżet polskich rodzin, zarówno w Warszawie jak i w innych miastach Polski.

Jakie lampy znajdziesz na naszej stronie?

Każdy z pracowników naszej firmy ma inny gust i inne preferencje, jeśli chodzi o wystrój wnętrz. A co za tym idzie, każdy z nas lubi inne lampy, które znajdują się w naszej ofercie. Dlatego też, jesteśmy w stanie poradzić Państwu, czy też zaproponować coś, co trafia w Państwa gusta, niezależnie od stylu. Chcemy przez to powiedzieć, że nie tylko sprzedajemy lampy jako przedmioty użytkowe, ale także służymy – w pewnym zakresie – swoją radą i pomocą w doborze oświetlenia.

Szczególny nacisk kładziemy na zastosowanie w domach następujących typów lamp :
  • lampy sufitowe – najbardziej rozpowszechnione elementy oświetlenia domu
  • lampy wpuszczane – dla fanów sufitów podwieszanych oraz tych, którzy chcą, aby oświetlenie było tłem, a nie dekoracją wnętrza
  • żyrandole – polecamy wszystkim, którzy lampy traktują jako dekorację wnętrza
  • lampy biurkowe – to niezbędny element każdego biurka, przy którym pracujemy. Zdecydowanie każde miejsce do pracy – szczególnie dla dzieci – powinno być dobrze oświetlone
  • lampy podłogowe – to już truskawka na torcie przy wykańczaniu mieszkania. Element, który dopełnia całość, a zarazem jest w stanie stworzyć przyjemny klimat w salonie lub w sypialni.
  • lampy zewnętrzne – to oferta dla tych, którzy posiadają swoje tarasy, podjazdy do garażu lub ogródki. Oraz dla tych, którzy mieszkają we własnych domach z dużymi ogrodami

oświetlenie - aktualne trendy

Patrząc na ofertę lamp na rynku, oraz na to, co jest poszukiwane w naszych sklepach musimy stwierdzić, iż nie ma wyraźnego trendu w branży oświetleniowej. Duży wpływ na to, co jest aktualnie modne ma nasz własny gust. Oraz, niezaprzeczalnie, wystrój naszego wnętrza, które akurat urządzamy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy z naszych klientów poszukuje czegoś dla siebie, mimo, iż wiele wyborów podyktowanych jest przez architektów wnętrz. Nierzadko spotykamy się z sytuacją, iż w projekcie występują konkretne lampy, a klienci, mimo tego, poszukują czegoś, co im bardziej pasuje. W końcu to oni będą mieszkać w tych urządzonych domach, i to oni będą codziennie korzystać z lamp, które zostały zainstalowane. My też wychodzimy z założenia, że trzeba kupować produkty, które sami akceptujemy i z którymi czujemy się dobrze. Dotyczy to zarówno wyglądu czy designu, ale także kwoty, którą poświęcimy na zakup.

Producenci lamp w naszej ofercie.

Przede wszystkim stawiamy na produkty polskie oraz europejskie. Wychodzimy z założenia, że powinniśmy wspierać rozwój rodzimych fabryk, a także tych, z którymi mamy zacieśnione więzy gospodarcze. W naszą politykę produktową dosyć mocno wkracza jednak chiński rynek oświetlenia, głownie z dwóch powodów. Pierwszy, to poziom cenowy lamp produkcji ChRL. Żadna fabryka, nawet polska, nie jest w stanie zaoferować lamp i oświetlenia w tak niskiej cenie, w jakiej proponują to chińscy producenci. Poziom cenowy ma ogromne znaczenie dla Polaków, którzy przy zakupach liczą każdą złotówkę. Drugim powodem, dla którego w naszej ofercie rozpowszechnione są lampy ze wschodu, to rosnąca jakość produkcji i coraz ciekawsze wzory lamp prezentowane przez chińskie fabryki. Z każdym praktycznie miesiącem jesteśmy zalewni nowymi wzorami i rozwiązaniami prezentowanymi przez producentów lamp.

Lampy i oświetlenie - nowe technologie

Coraz szerzej lampy wyposażone są w zintegrowane moduły LED, co prowadzi do opracowywania wzorów oświetlenia takich, które bez tej technologii nigdy by nie powstały. Zresztą sama technologia LED nie stoi w miejscu i rozwiązania te coraz mocniej zastępują stare żarówki i świetlówki. Powstały już ledowe zamienniki żarówek prawie do wszystkich typów. Żarówki LED umożliwiają także osiągnięcie takiej ilości światła, która była nieosiągalna przy zwykłych żarówkach żarowych. Dotyczy to w szczególności lamp wyposażonych w abażury plastikowe lub z tkaniny. Przy stosowaniu żarówek starego typu natrafialiśmy na barierę związaną z temperaturą wytwarzaną przez żarzący się pręcik wewnątrz szklanej bańki. Na dzień dzisiejszy żarówka Led, która jest odpowiednikiem starej, 150W żarówki, nagrzewa się do poziomu 60-80 stopni Celsjusza. Nie stanowi to żadnego zagrożenia ani dla tworzywa sztucznego stosowanego w produkcji oświetlenia, ani dla tkaniny, wykorzystywanej do produkcji abażura. Osiągamy więc efekt zarówno energooszczędności a przy okazji mamy więcej światła wieczorem w swoim domu. Prowadzi to jednoznacznie do podniesienia komfortu naszego życia.

Koszyk