Oświetlenie salonu to wizytówka każdego domu

Zadając sobie pytanie, które z pomieszczeń w Twoim domu można nazwać jego wizytówką, odpowiedź nasuwa się sama. Z pewnością będzie to salon. Największy i, przynajmniej w teorii, robiący najlepsze wrażenie. Taki efekt chcesz uzyskać planując jego wystrój, dobierając wyposażenie i…oświetlenie.

Światełko w tunelu

No właśnie! Lampy do salonu, z pozoru będące jedynie jego uzupełnieniem, bardzo szybko okazują się elementem niemalże kluczowym. Dlaczego? Powodów jest kilka, ale podstawowy to funkcja jaką spełniają lampy, a więc…oświetlenie całego pomieszczenia. Funkcja dosyć oczywista, ale z drugiej strony wymagająca bardzo dobrego przemyślenia i zaplanowania. Tak więc wybierając lampy do salonu powinieneś kierować się kilkoma czynnikami, a mianowicie ich wyglądem, mocą oraz barwą światła.

W dobrym stylu

Dzisiaj nieco więcej miejsca poświęcimy samej stylistyce zostawiając tzw. technikalia na inną okazję. Wiesz już jak będzie wyglądał Twój salon. A w jaki sposób najlepiej go oświetlić? Twój wybór może paść na plafony sufitowe. Zaskoczony? Zupełnie niepotrzebnie. Współczesne plafony sufitowe gwarantują nie tylko zróżnicowaną stylistykę, ale także swoim światłem doskonale podkreślą stylistykę aranżacyjną pomieszczenia. Sprawdzą się przede wszystkim w stylizacjach dworkowych, glamour oraz feng shui.

Światło w każdym kącie

W salonach o bardzo nowoczesnym, minimalistycznym charakterze z pewnością sprawdzą się lampy Azzardo. Ich futurystyczny charakter i duże zróżnicowanie form pozwala puścić wodze fantazji. Pamiętaj, że w Twoim domu przyda się także odrobina szaleństwa. Podobne wrażenie odniesiesz przeglądając lampy z serii Cosmo Light. Znajdziesz tu ciekawe, nowoczesne formy. Nieszablonowe, ale jednocześnie idealnie komponujące się z wieloma nowoczesnymi aranżacjami. A co jeśli Twój salon jest przykładem klasycznego wnętrza. W takim wypadku powinieneś zwrócić uwagę na żyrandole i kinkiety Cosmo Light oraz lampy modern i classic z serii Kutek Mood. Żyrandol jako typowe światło główne oraz kinkiet jako tzw. doświetlenie. Pamiętaj, że w przypadku dużych powierzchni powinieneś zadbać o kompleksowe oświetlenie wszystkich części salonu. Podstawą jest rzecz jasna główne światło, a więc plafon, żyrandol lub lampa wisząca. A w tzw. kąciku koniecznie lampy z włącznikiem lub lampy na wysięgniku. Na wypadek jeśli nie chcesz rozświetlać całego salonu tylko poczytać książkę słuchając ulubionej płyty. W tym przypadku również warto przyjrzeć się produktom z firmy Zuma Line. Zarówno nowoczesna jak i klasyczna stylistyka dostępna w asortymencie pozwoli na komfortowy wybór.

Mierzymy wysoko

A co z loftami? – zapytasz. To fakt, lofty są coraz bardziej popularne, a ich wyposażenie i oświetlenie z pewnością do łatwych nie należy. I tutaj z pomocą przychodzi kolekcja Azzardo. Wiszące lampy Azzardo doskonale nadają się do wysokich wnętrz. Także pod względem stylistyki. Wiele modeli z tej serii projektowanych jest stricte pod wnętrza typu loft.

Tak oto dobrnęliśmy do końca krótkiej rozprawki na temat salonu czyli wizytówki każdego domu. Aby ta wizytówka robiła należyte wrażenie musi być odpowiednio urządzona i wyeksponowana. I tutaj właśnie niebagatelna rola oświetlenia. Nawet najlepiej dopracowany wystrój można jeszcze „podkręcić” odpowiednim światłem. Można go też zepsuć. Dlatego tak istotny jest przemyślany wybór. Ważne, że jest z czego wybierać…

Koszyk