Nastrój i funkcjonalność czyli lampy w Twoim domu

Wydawałoby się, że te dwa pojęcia wykluczają się nawzajem. Bo przecież jeśli coś jest nastrojowe, to nie do końca idzie to w parze z jego funkcjonalnością. A już na pewno, jeśli rozpatrujemy to w kontekście oświetlenia. Okazuje się jednak, że takie kompilacje są możliwe do wykonania. Co więcej są nawet bardzo potrzebne. Chociażby w pomieszczeniu takim jak sypialnia.

Droga w ciemności

Po co mi światło podczas snu? – mógłbyś zapytać. A czy nie potrzebujesz go także żeby dostać się do łóżka? No właśnie. Światło w sypialni to jeden z kluczowych elementów jej wyposażenia. Trzeba jednak stwierdzić, że wybór właściwej lampy do sypialni nie należy do łatwych i oczywistych. Na szczęście rynek oferuje nam sporą różnorodność w tym zakresie. I nie chodzi tylko o stylistykę oświetlenia, ale także jego funkcje.

Bez ograniczeń

Wybierając lampy do sypialni powinieneś zaplanować kilka „punktów” oświetlenia w pomieszczeniu. Podstawą będzie oczywiście główne światło. Niech najlepszą jego charakterystyką będzie słowo „nastrojowość”. Sypialnia nie jest pomieszczeniem, które powinno być rozświetlone jak hala produkcyjna. W tym miejscu dużo bardziej sprawdzi się światło o mniejszym natężeniu i cieplejszej barwie. Doskonałym rozwiązaniem okażą się zapewne lampy wiszące z kolekcji Azzardo oraz Italux. W standardzie posiadają one regulację długości przewodu. Dzięki temu będziesz mógł dostosować je do swoich preferencji oraz wysokości sypialni. Przeglądając lampy Azzardo z pewnością zauważysz także plafony sufitowe. W przypadku mniejszych (i niższych) sypialni może to być dużo lepsze rozwiązanie aniżeli zakup lampy wiszącej. Spora rozpiętość stylistyczna modeli dostępnych na rynku z pewnością ułatwi dobór lampy pod kątem wystroju sypialni.

A ja chcę poczytać!

Tak, funkcjonalność to cecha oświetlenia, którą również musisz rozważyć w swojej sypialni. W tym przypadku należy skupić się na oświetleniu szafy bądź garderoby oraz oświetleniu bezpośrednio przy łóżku. Jeśli lubisz czytać książkę przed snem, to powinieneś zadbać także o lampy z włącznikiem. Małe, gustowne, montowane na ścianie lub stojące. Bardzo praktyczne mogą okazać się kinkiety, które nie będą zajmowały miejsca na stoliku nocnym. Bez problemu zamontujesz je na ścianie. Podobne atuty posiadają lampy modern classic z kolekcji Kutek Mood. Lampy z włącznikiem powinny zapewnić dużo bardziej intensywne oświetlenie. W dalszym ciągu jednak powinieneś wybierać ciepłą barwę światła. Jest ona dużo bardziej przyjazna dla oczu i po prostu mniej męczy wzrok.

Bałagan w szafie

Łóżko i szafa to główne elementy wyposażenia każdej sypialni. Planując oświetlenie do tego pomieszczenia powinieneś też przemyśleć kwestię oświetlenia szafy. Co powiesz na taśmę LED? Zaskoczony? Zupełnie niepotrzebnie. Jest to bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie. Taśmy LED zapewniają światło o dużej intensywności, a takie właśnie potrzebne jest w ciemnej szafie. Jednocześnie dzięki taśmie LED nie musisz zastanawiać się nad zwiększaniem mocy głównego oświetlenia. To pozwoli Ci zachować ciepły i przytulny klimat pomieszczenia.

Gotowa recepta na oświetlenie sypialni? Taka nie istnieje. Ale znając pewne podstawowe zasady, jakimi powinieneś się kierować, będzie Ci dużo łatwiej urządzić sypialnię w sposób wygodny i praktyczny. Połączyć nastrój i funkcjonalność w tym jakże istotnym dla Twojego zdrowia i komfortu pomieszczeniu.

Koszyk