Lampy wiszące industrialne

Surowy wygląd, surowe materiały i niepowtarzalny styl, to właśnie wyróżnia popularne lampy industrialne. Jeszcze całkiem nie tak dawno lampy te były wykorzystywane w dużych pomieszczeniach. Takich jak hala przemysłowa, w magazynach czy w fabrykach. Lampy industrialne to również ostatnio bardzo rozchwytywany styl oświetlenia. Pasujący do wnętrz industrialnych, loftów. A także do pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym.

Lampy wiszące industrialne

Styl industrialny to wygodna, funkcjonalność oraz nowoczesny i estetyczny design. Ten styl inspiruje wielu projektantów wnętrz. A także miłośników minimalistycznych przestrzeni. Ten styl jest głównie przeznaczony dla ludzi odważnych i oryginalnych. Te lampy przełamują przytulną estetykę pomieszczenia. Nadając mu mocniejszego charakteru. Są również doskonałym elementem dekoracyjnym. Obecnie lampy industrialne, tworzone są z metalu, tworzyw sztucznych. A także z kamienia, szkła czy drewna. Takie lampy to ostatnio bardzo modne oświetlenie. Stosowane najczęściej w mieszkaniach loftowych. A także w dużych pomieszczeniach o wysokich sufitach. Takich jak hale fabryczne, hale przemysłowe, magazyny charakteryzujące się wielkimi surowymi powierzchniami. Wiele takich obiektów jest w dzisiejszych czasach adoptowane na cele mieszkalne. Przez to stały się nie lada hitem. Deweloperzy prześcigają się przerabianiu tego typu obiektów pod cele mieszkalne. Lub projektują nowe budynki w podobnym stylu. Ta nowa tendencja niesie za sobą potrzebę stworzenie ciekawej oferty lamp. Lampy te pomimo swojego charakterystycznego stylu, świetnie komponują się z każdym wnętrzem. Od spokojnej sypialni, po ekskluzywny salon, a nawet pokój dziecka. Styl industrialny łączy się doskonale ze stylem skandynawskim, ekologicznym. Jak i również vintage, nowoczesnym i innymi popularnymi stylami aranżacji wnętrz. W wielu sklepach znajdziemy lampy industrialne wiszące, lampy stojące oraz nieduże kinkiety w stylu retro. W szerokiej gamie kolorystycznej – od neutralnych i spokojnych odcieni. Aż po soczyste barwy i wyraźne akcenty. Modnym kolorem lamp industrialnych są soczyste żółcie, pomarańcze i turkusy. Te lampy wykonywane są przez najlepsze marki. Takie jak VITA, Zuiver, Storebror, Normann Copenhagen. A także przez Muuto, HK Living, Be Pure i wielu innych. Dzięki nim wnętrze twojego domu stanie się designerską odpowiedzią na nudę i monotonność w aranżacji wnętrz.

Lampy vintage

Styl Vintage od pewnego czasu zrobił się niezwykle popularny. Zarówno w modzie, jak i w sztuce, aranżacji wnętrz. Styl vintage narodził się już w dziewiętnastym wieku. Kiedy zaczęto go używać w odniesieniu do rzeczy staromodnych. A jednocześnie eleganckich i ponadczasowych. Najogólniej: do stylu vintage można zaliczyć wszystko, co było w modzie przynajmniej dwadzieścia pięć lat temu. Lampy vintage można uznać zarówno stalowe lampy sufitowe z dużymi żarówkami. Stylizowane na polski design z czasów PRL-u. Kinkiety popularne na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Jak również wytworne wiszące lampy w stylu art deco.

Lampy w stylu Vintage to nic innego jak powrót do modnej przeszłości. Jeszcze nie tak dawno takie lampy miały nasze babcie lub prababcie. Bardzo prosta, nieskomplikowana budowa. W odróżnieniu od stylu Glamour, gdzie królują kryształy. Vintage stawia się na proste rozwiązania, źródło światła ma być subtelnie ozdobione. Wybierając oświetlenie w stylu Retro mamy możliwość nadania naszemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Nie od dziś wiadomo, że lampa to niepodważalna ozdoba domu. Znajdująca się zazwyczaj w centralnej części, przykuwa wzrok odwiedzających nas gości. Moda na retro cieszy się obecnie ogromną popularnością. A lampy vintage dodadzą unikalnego charakteru w każdym pomieszczeniu.

Koszyk