Nowoczesne oświetlenie LED

Nowoczesne oświetlenie LED to świetna alternatywa dla lamp z wymiennymi źródłami światła. Lampy takie są energooszczędne, trwałe i mogą przybierać przeróżne kształty, ograniczone jedynie pomysłem projektanta. Do niedawna stosowane były głównie w oświetleniu zewnętrznym - podświetlaniu billboardów czy budynków. Wzrost popularności tego rozwiązania oraz coraz niższe koszty produkcji i zwiększona efektywność diod LED zaowocowały zastosowaniem oświetlenia LED również w pomieszczeniach - biurach czy mieszkaniach prywatnych.

Lampy LED jako alternatywa dla klasycznych form oświetlenia

Niezaprzeczalną zaletą oświetlenia ledowego jest jego niski pobór prądu i długa żywotność - lampy LED działają przez około 30 000 h (na rynku są również modele działające nawet do 50 000 h). Zakładając, że używać jej będziemy średnio 5h dziennie, otrzymujemy ok 16 lat pracy, co z pewnością zrekompensuje wysoki koszt zakupu, który zwykle jest czynnością jednorazową.

Oświetlenie ledowe pozbawione jest również rtęci, stosowanej przy produkcji żarówek innego typu - jest więc zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska. Różnorodność kształtów i barwy emitowanego światła pozwala na zastosowanie tego rodzaju oświetlenia właściwie w każdej przestrzeni. Dodatkową zaletą lamp ledowych jest czas pracy odpowiadający dokładnie czasowi ich włączenia lub wyłączenia. Podczas gdy większość żarówek potrzebuje dłuższej chwili na rozgrzanie się do pełnej jasności, żarówkom LED zajmuje to sekundę. Oświetlenie tego typu dobrze sprawdzi się więc w przestrzeniach, gdzie światło potrzebne jest krótko i często:

 • w oświetleniu zewnętrznym domu czy biura,
 • w oświetleniu schodowym,
 • w oświetleniu łazienkowym.

Oświetlenie LED w domu

Z uwagi na niewielką ilość energii cieplnej generowanej przez oświetlenie ledowe, można je stosować również w formie lampy wpuszczanej w sufit podwieszany. Lampy sufitowe oraz ścienne świetnie sprawdzą się w oświetleniu łazienkowym - jasna, zimna barwa białego światła z powodzeniem imituje światło dzienne. Różnorodne kształty lamp z pewnością podkreślą przestrzeń i nadadzą jej charakteru. Będą doskonałym uzupełnieniem oświetlenia również w:

 • kuchni
 • salonie
 • sypialni

Technologia LED pozwala na uzyskanie nie tylko ciepłej i zimnej barwy białej, ale właściwie i każdego innego koloru. To sprawia, że oświetlenie tego typu może pełnić nie tylko funkcję wyłącznie doświetlającą, ale i również dekoracyjną.

Uwarunkowania techniczne - ekologiczność, efektywność, trwałość i niewydzielanie ciepła, pozwoliły na eksperymenty z samą formą lampy. Projektanci prześcigają się, tworząc coraz nowsze, zaskakujące kształty, które w niczym nie przypominają już klasycznych kloszy czy żyrandoli. Wąskie listwy, okrągłe, ażurowe kule, chromowane rurki, czy walcowate, minimalistyczne formy to tylko część propozycji. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu na strefalamp.pl lub w salonach stacjonarnych w Warszawie. Współpracujemy z renomowanymi producentami, gwarantując najwyższą jakość produktów. Są to m.in.:

 • Aqform
 • Artemide
 • Cleoni
 • Ideal Lux
 • Studio Italia Design

Koszyk