Rekomendowani producenci lamp

Zamysłem naszym jest przybliżyć Państwu naszych dostawców, z którymi współpracujemy. Będą to zarówno polscy producenci oświetlenia, wśród których znajdziemy firmę Aqform lub Cleoni, jak również dystrybutorów oświetlenia, którzy sami nie produkują lamp, natomiast wprowadzają na rynek gotowe produkty, już zaprojektowane i wyprodukowane. Do dystrybutorów zaliczymy firmy Italux oraz Maxlight.

Czym się tak naprawdę różnią te firmy ?

Po pierwsze ? polscy producenci to produkty Made In Poland. Na miejscu (w Polsce) mamy serwis, możemy poprosić przy zamawianiu lamp o wykonanie lampy z np. dłuższym o 2 mb przewodem zasilającym, w przypadku uszkodzenia lampy lub jej wadliwego działania mamy gwarancję jej naprawy. Dotyczy to najbardziej elementów takich jak abażur, który może zostać zniszczony, klosz szklany ? który może zostać stłuczony, lub ? najbardziej teraz popularne rozwiązanie wśród lamp ? moduł ledowy, który może ulec przepaleniu. Jeżeli jakakolwiek z powyższych sytuacji zaistnieje mamy pewność, że lampa zostanie naprawiona ? abstrahując oczywiście od kosztów i tego, kto je poniesie.

Co możemy powiedzieć w przypadku dystrybutorów oświetlenia?

Otóż tam nie mamy możliwości zamówienia lampy w wersji specjalnej, z jakąkolwiek zmianą bądź odchyleniem od wersji standardowej. Dodatkową komplikacją może być dostępność części zamiennych ? o ile w czasie, gdy lampy są dystrybuowane na rynku, to zazwyczaj części takie możemy dostać, o tle po zakończeniu dystrybucji może się okazać, że nie mamy możliwości ani naprawić takiej lampy, ani tym bardziej zakupić nowej identycznej.

Natomiast, ze względu na to, że dystrybutorzy mają w Polsce stany magazynowe, dostępność ich produktów jest zdecydowanie lepsza, niż lamp produkowanych w Polsce. Mówimy tu jednak o czasie oczekiwania tydzień w stosunku do trzech / czterech tygodni. Nie jest to więc jakaś duża równica czasowa.

Koszyk