Taśma led, listwy led, paski led

Taśma led lub inaczej listwy led, to bardzo popularny produkt, stosowany w wykończeniach nowoczesnych mieszkań. Znajduje zastosowanie zarówno jak element dekoracyjny, a także jako główne oświetlenie pomieszczenia. Pasek led, w zależności od zastosowania, powinien być dopasowany mocą do naszych potrzeb. Jeżeli nie mamy możliwości dokładnego zdecydowania, co nam jest potrzebne, możemy zastosować układy ściemniające taśmy led. Dzięki nim ustawimy pożądaną ilość światła. Możemy więc taśmy led stosować w różnych miejscach oraz opcjach.

Aby jednak nasza taśma led nie uległy szybkiemu zużyciu, rekomendujemy ich instalację w przygotowanych specjalnych profilach led. Mają one za zadanie odprowadzenie wydzielanego ciepła z każdej, pojedynczej diody. Profil taki umożliwi także prosty i estetyczny montaż. Dodatkowo chroni on delikatne paski led przed zniszczeniem mechanicznym.

Paski led, oferowane przez nasz sklep, wyselekcjonowane zostały z ogromnej oferty dostępnej na rynku. Dzięki dobrej jakości podzespołów posłużą Państwu przez długie lata. Zapraszamy do naszych sklepów stacjonarnych, gdzie można zobaczyć na żywo taśmy led Warszawa.


Taśma led - różna jakość podobnego produktu

Oferowane przez nas paski led możemy podzielić na dwie kategorie - profesjonalne oraz budżetowe. Czym one się różnią - przecież mają identyczny wygląd i te same parametry (lub bardzo zbliżone).

Różnica jest przede wszystkim w samym pasku, na którym umieszczone są diody. W technologii led jednym z najważniejszych czynników, decydującym o trwałości produktu, jest ilość wytwarzanego ciepła. Prosimy zauważyć, że diody led są elementami, które w bardzo dużym stopniu (skuteczność ponad 80%) przekształcają energię elektryczną na światło przy jednocześnie małej wielkości elementu, który świeci. Wiąże się to z wydzielaniem ciepła przez mały element. Prowadzi to do sytuacji, gdzie na małej powierzchni gromadzi się bardo duża ilość ciepła. W takim miejscu może szybko dojść do przegrzania elementu świetlnego. Aby temu zapobiec, dioda led musi być chłodzona. Do chłodzenia diody w taśmach led służy właśnie podkład, do którego te elementy są mocowane. Dodatkowym elementem chłodzącym taśmy led są profile aluminiowe, w których mocowane są paski led. Zwiększają one trwałość, odprowadzając wydzielające się z diod ciepło.

Paski led - co oznaczają numerki w symbolach

De facto są to czterocyfrowe numery, oznaczające wielkość diod użytych do produkcji pasków. Aktualnie w taśmach led jednokolorowych stosowane są bardzo popularne diody 2835. Generują one stosunkowo dużo światła, przy bardzo małych rozmiarach własnych. Są rozwinięciem poprzedniej generacji pasków led 3825. Generalnie jednak, z punktu widzenia użytkownika końcowego, interesuje nas ilość wytwarzanego strumienia świetlnego, moc całego paska - aby dobrze dobrać zasilacz do niego - oraz trwałość. Radzimy stosowanie trochę droższych, ale zdecydowanie trwalszych produktów. Jeżeli interesują Państwa dobrej jakości taśmy led Warszawa, zapraszamy do nas stacjonarnie.


Tagi : taśma led, pasek led, taśmy led, paski led, listwa led, listwy led, taśmy led warszawa, paski led warszawa, taśmy ledowe, taśmy ledowe Warszawa.

Koszyk