Reflektory ogrodowe

Od-Do

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że w ogrodzie znajdują się miejsca, które trzeba koniecznie dobrze podświetlić. Zazwyczaj jest to podjazd, ścieżki prowadzące do tarasu, a także główne wejście do domu. To jaki halogen ogrodowy zastosuje klient na swoim podwórku zależeć będzie w głównej mierze od jego inwencji. Klienci podczas planowania oświetlenie swojej posesji powinni wziąć pod uwagę to, że zarówno zainstalowanie ogrodowego oświetlenia, jak i późniejsze korzystanie z niego, generować będzie koszty. Dlatego też naszym klientom polecamy, aby halogeny ogrodowe stosowali wyłącznie w najważniejszych miejscach swojej posesji. Warto też zdecydować się na oświetlenie jednego punktu głównego, który pełnić będzie funkcję zarówno dekoracyjną, jak i orientacyjną dla domowników i potencjalnych gości.

Aspekty techniczne ogrodowych reflektorów

Klienci powinni mieć świadomość, że oświetlenie powinno być przez nich planowane już na etapie projektowania ogrodu. Wszystkie przyłącza muszą zostać prawidłowo rozmieszczone, a przewody powinny zostać dobrze ukryte. Jest to bardzo ważne, aby w przypadku jakichkolwiek prac ogrodowych nie było możliwości ich uszkodzenia. Pozwala to też chronić dzieci przed stycznością z różnego rodzaju okablowaniem. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji, będzie powierzenie tego zadania osobie mającej w tej kwestii doświadczenie. Montując reflektor ogrodowy LED trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że najbardziej optymalne będzie w przypadku naszej posesji niskonapięciowe oświetlenie. Klientom polecamy często oświetlenie ogrodowe 12V. Dużym zainteresowaniem wśród klientów naszego sklepu cieszy się także plafon LED zewnętrzny.

Należy też wiedzieć, że mnóstwo osób stosuje lampy o napięciu 24V. Do lamp, które wymieniliśmy wyżej, potrzebne będzie podłączenie transformatora. Klient musi też wziąć pod uwagę fakt, że istotny będzie wybór źródeł oświetlenia, które posiadać będą podwyższony współczynnik szczelności. Naszym klientom polecamy oświetlenie, którego klasa szczelności nie będzie mniejsza niż IP42. Jeśli natomiast klient planuje umieścić reflektor przy fontannie lub basenie to wówczas klasa powinna być jeszcze wyższa. Niezwykle istotnym aspektem w tej sytuacji będzie energooszczędność, dlatego dużym zainteresowaniem klientów cieszy się reflektor LED 12V, który znaleźć można w ofercie naszego sklepu. W naszej ofercie można znaleźć również kinkiety ogrodowe, a także lampy wiszące na zewnątrz budynku.

Gdzie zazwyczaj stosuje się reflektory?

Klientów naszego sklepu podczas przeglądania oferty zastanawia to, gdzie można zastosować sprzedawane przez nas reflektorki. Jest to bowiem bardzo atrakcyjny produkt, jednak trzeba mieć dobry pomysł na wdrożenie go do aranżacji ogrodu lub podwórka klienta. Częstym zastosowaniem reflektorów są domy, a także gospodarcze budynki. W takich przypadkach stosuje się zarówno reflektory, jak i kinkiety. Jeśli chodzi o reflektor ogrodowy wbijany, to niektóre z nich wyposażone są w czujnik wykrywający ruch. Oznacza to, że mogą się one zapalać automatycznie. Nasi klienci często decydują się zastosować reflektory przy wejściach do budynku oraz w różnego rodzaju gospodarczych pomieszczeniach. Jest to zazwyczaj bardzo ważny element w przypadku klientów, którzy prowadzą własne gospodarstwo rolne. Klienci często wybierają nowoczesne lampy ogrodowe, ponieważ oprawa oświetleniowa zewnętrzna jest dla nich bardzo ważna.

Klienci często wybierają też reflektory znajdujące się w naszej ofercie po to, aby oświetlić przestrzeń wokół bram wjazdowych do swoich podwórek. Reflektory dają naprawdę atrakcyjny efekt, który z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom, będącym na etapie planowania oświetlenia swojej posesji. Wiele osób uważa również, że niezwykle istotne jest to, aby podkreślać walory roślin znajdujących się w ogrodzie. Taki efekt także można uzyskać poprzez dobór właściwych źródeł światła. Spora część osób zgłaszających się po pomoc w wyborze do obsługi klienta pyta, czy reflektory mogą być dobrym rozwiązaniem do oświetlenia roślin. Jak najbardziej można je zastosować w takim miejscu, jednak ważny jest wówczas wybór odpowiedniego modelu reflektora. Nie mogą one bowiem wyróżniać się zbyt mocno na tle całej aranżacji. Spora ilość klientów decyduje się również na oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu.

Na co zwracać uwagę przy reflektorach LED?

Popularnym rozwiązaniem wśród naszych klientów są także reflektory wyposażone w żarówki LED. Jest to bez wątpienia rozsądne rozwiązanie, gdyż pozwala oszczędzać energię. Jeśli jednak klient zamierza wybrać LEDowe oświetlenie, to powinien zwrócić uwagę na to, że posiada ono też dodatkowe zastosowania. Trzeba pamiętać również o tym, że niektóre lampy LED posiadają możliwość zmieniania barw oświetlenia. Finalnie należy mieć jednak świadomość, że wybór reflektorów LED zależeć będzie w pełni od zapotrzebowania klienta. W przypadku LEDowych rozwiązań również niezwykle istotne jest zadbanie o odpowiedni współczynnik szczelności. Prawidłowej jakości reflektory LED powinny być zgodne ze standardem IP. Na zewnątrz dobrym ruchem będzie wybór reflektora z odpowiednim współczynnikiem IP. Dobrze wybrany standard pozwoli na zabezpieczenie reflektora przed złymi warunkami atmosferycznymi. Nasi klienci często wybierają reflektory LED z naszej oferty i są z nich bardzo zadowoleni. Warto więc wybrać reflektor, który będzie nam trwale służył przez długi czas. Naszych klientów często interesują nowoczesne lampy zewnętrzne oraz lampy ogrodowe stojące LED.

Koszyk