Nowodvorski Mono - praktyczne lampy do mieszkania

Polecane
Lampy Mono Nowodvorski wykonane są z metalu, lakierowane proszkowo w kilku kolorach. Modele z kolorem mosiężnym również są metalowe, jednak powłoka farby jest bardziej gładka.

Szyny, na których umieszczone są reflektorki, przeznaczone są pod jeden włącznik, pod jeden obwód elektryczny. Jednak sprytny elektryk bez problemu może rozdzielić połączenia lamp na dwa obwody. Jest to przydatne w miejscach, gdzie ilość światła chcielibyśmy w jakiś sposób regulować.

Jako źródło światła wykorzystane są wymienne żarówki na trzonek GU10. Daje nam to kilka możliwości :

  • możemy zastosować żarówki o różnych barwach światła,
  • żarówki mogą być różnej mocy
  • kąt skupienia światła w każdej żarówce może być inny.

Możemy sobie wyobrazić korytarz, który chcemy doświetlić ogólnie, a dodatkowo mamy obraz na ścianie, który powinien być dodatkowo zaakcentowany. Wybierając szynę z (jako przykład) czterema reflektorkami, trzy z nich możemy wykorzystać do oświetlenia ogólnego. Zastosujemy w nich mocne żarówki o szerokim kącie świecenia. Czwarty reflektorek z lampy Mono wykorzystamy do doświetlenia obrazu. W nim zainstalujemy żarówkę led o mniejszej mocy, ale o większym kącie skupienia światła (czyli zamiast 120 stopni będzie żarówka z kątem 36 stopni). I to skierujemy na obraz.

Dzięki temu otrzymamy pożądany efekt - oświetlenie korytarza oraz akcentowanie obrazu. A jeśli rozdzielimy włączanie reflektorków na dwa obwody, możemy mieć wyłączone oświetlenie korytarza i oświetlony obraz.

Opcjonalnie, można w lampach Nowodvorski Mono zastosować żarówki ściemnialne lub sterowane smartfonem. Jest to jednak opcja całkowicie niezależna od prezentowanych lamp.

Koszyk