Żyrandole do sypialni

Od-Do

Jakie oświetlenie do sypialni warto wybrać?

W większości sypialni znajduje się wyłącznie jedno przyłącze sufitowe. Oznacza to, że najlepszą opcją, która pozwoli oświetlić całe pomieszczenie, są wielopłomienne żyrandole do sypialni, czyli takie, które wyposażone są w kilka ramion. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli z 6-cioma bądź 8-ma ramiona. Jeśli interesują Cię takie rozwiązania, zachęcamy w szczególności do przejrzenia propozycji producenta Kutek. W jego kolekcjach można znaleźć wiele takich modeli, o czym przekonasz się, sprawdzając naszą ofertę.

Częstym pytaniem, które słyszymy od naszych klientów, jest pytanie: ile światła potrzeba, aby odpowiednio oświetlić sypialnię? Aby poznać odpowiedź, trzeba obliczyć liczbę lumenów (lm), czyli jednostki miary jasności. Pamiętaj, że na każdy metr kwadratowy potrzebujesz od 100 do 150 lm.

Kilka słów o barwie światła

Niezwykle ważną kwestią dotyczącą wyboru oświetlenia jest barwa światła. To od niej zależy, jak działa na nas światło, czy powoduje, że jesteśmy senni i zrelaksowani, czy pobudzeni do pracy. Wyróżniamy następujące barwy:

  • barwa światła ciepła,
  • barwa światła neutralna,
  • barwa światła zimna.

Barwa światła mierzona jest za pomocą temperatury barw, która z kolei opisywana jest w Kelwinach. Barwa w przedziale 2200-3300 K to barwa ciepła. Neutralna mieści się w przedziale 3300-4500 K. Wszystko co powyżej, to już barwa zimna. Na szczęście, nie musisz znać na pamięć podanych wartości, barwę światła można też rozróżnić na oko. Ciepła barwa bliższa jest żółtemu kolorowi. To właśnie ona sprawia, że czujesz się w danym pomieszczeniu odprężony i zrelaksowany. Z kolei barwa neutralna jest w kolorze chłodnego błękitu. Ta barwa ma za zadanie pobudzić do pracy i zwiększać naszą koncentrację, dlatego też to dobry wybór do biura.

Jak nietrudno zgadnąć, w sypialni lepiej postawić na ciepłą barwę światła. To ona sprawi, że będziesz mógł w pełni odpocząć po ciężkim dniu pracy.

Współczynnik oddawania barw – CRI

CRI – czyli Color Rendering Index – jest współczynnikiem, który za pomocą skali od 0 do 100 określa, jak dobrze zostały odtworzone barwy oświetlonych przedmiotów. Im wyższy jest współczynnik, tym bardziej naturalny kolor ma dana rzecz. Oświetlenie do sypialni powinno mieć co najmniej współczynnik 80.

Wybór odpowiedniej żarówki do sypialni

Doskonałym wyborem do sypialni będzie żarówka LED, emitująca różne barwy światła. Jak wcześniej pisaliśmy, najlepszą barwą do sypialni jest ciepła barwa światła. Z tego powodu sprawdź przed zakupem żarówki, czy ma ona 2200-3300 Kelwinów. Co do współczynnika oddawania barw, to optymalną opcją będzie tutaj Ra 80. Pamiętaj jednak, że im wyższa wartość, tym lepiej.

Co ciekawe, część żarówek LED ma także opcję ściemniania światła. Informację, czy żarówka ma taką możliwość, czy nie, znajdziesz na opakowaniu produktu.

Jaki żyrandol do sypialni najlepiej wybrać?

Jaki żyrandol do sypialni najlepiej wybrać? Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Jeśli żyrandol ma dawać lekkie, delikatne światło, warto zwrócić szczególną uwagę na węższe klosze. Natomiast, kiedy pokój jest trudny do oświetlenia ze względu na jego rozmiary, można sprawdzić ofertę, która składa się z żyrandoli o większych kloszach. W tym przypadku rozłożystość klosza pozwoli na odpowiednie rozproszenie światła po pomieszczeniu. Całkiem dobry efekt zapewniają również żyrandole do sypialni o kulistych abażurach, które wykonane są z lekkiego materiału.

Żyrandol w sypialni można uzupełnić mniejszymi lampkami ustawionymi na podręcznych szafkach lub komodach. Pamiętaj jednak, że w sytuacji, w której zdecydujesz się na bogato zdobiony żyrandol, pozostałe źródła światła powinny być skromniejsze.

Także kolor żyrandola ma znaczenie. Najlepiej dobrać go uwzględniając przy tym kolory ścian, mebli i dodatków. Często wybierany przez naszych klientów jest biały żyrandol do sypialni, ponieważ pasuje on do większości aranżacji. To dobra opcja w szczególności w mniejszych sypialniach, w przeciwieństwie do żyrandoli do sypialni w ciemniejszych kolorach, biały żyrandol nie przytłoczy wnętrza. Z kolei czarne żyrandole do sypialni doskonale sprawdzą się w dużych wnętrzach, w szczególności tych urządzonych w minimalistycznym stylu. Jeśli cenisz sobie ponadczasowe rozwiązania i elegancję, to czarny żyrandol będzie doskonałym wyborem.

Jeśli masz sypialnię urządzoną w stylu skandynawskim, polecamy model z abażurem lub o geometrycznym kształcie. W sypialni, która została zaaranżowana w industrialnym bądź nowoczesnym stylu, lepiej  sprawdzą się metalowe konstrukcje i surowe formy.

Istotny jest też rodzaj gwintu żarówki. Na rynku przeważają te z dużym gwintem, niestety nie sprawdzą się one w każdym przypadku. W ostatnim czasie popularna stała się technologia LED ze względu na swoją energooszczędność i ekologiczność.

Czarny, czy biały żyrandol do sypialni? Poznaj ofertę sklepu Strefalamp.pl

Które żyrandole do sypialni z naszej oferty sprawdzą się w Twoim przypadku? W sklepie Strefalamp.pl znajdziesz szereg różnorodnych rozwiązań, które będą pasować do wszelakich pomieszczeń, niezależnie od metrażu, stylu, umeblowania, czy oczekiwań klienta.

Jakie czarne i białe żyrandole do sypialni polecamy z naszej oferty? Miłośnikom klasyki i białych żyrandoli polecamy model Kutek Tamara ZW 8. Ten wieloramienny żyrandol do sypialni doskonale sprawdzi się w eleganckich wnętrzach. Tutaj również możesz dobierać różne kolory abażura. Do wyboru czerń bądź szary.

Dlaczego oferta żyrandoli do sypialni sklepu Strefalamp.pl jest warta uwagi?

Jesteśmy firmą z ogromną wiedzą w zakresie oświetlenia. Pracujemy w branży oświetleniowej od lat,  dlatego doskonale wiemy, co jest modne i optymalne dla danej sypialni. Na bieżąco śledzimy nowości w tym zakresie i staramy się wprowadzać nowoczesne modele lamp i żyrandoli do sypialni. Od 15 lat zajmujemy się sprzedażą oświetlenia  do różnych pomieszczeń.

W naszym sklepie zamówisz produkty w różnym stylu, zarówno te wykonane w technologii LED, jak i klasyczne rozwiązania. Oprócz odpowiedniego oświetlenia sypialni kupisz u nas idealne lampy do salonu, kuchni, łazienki, a nawet garażu. Starannie wyselekcjonowana i przemyślana oferta – to właśnie wyróżnia nas na tle konkurencji.

Zakupy możesz wykonać w naszym sklepie internetowym (to szybka i wygodna opcja dla klientów z całej Polski) bądź w naszych salonach w Warszawie (idealna dla mieszkańców Warszawy, którzy preferują bezpośredni kontakt). Oczywiście, w salonach również znajdziesz różne żyrandole do sypialni, dlatego zachęcamy do odwiedzenia naszych punktów stacjonarnych. W tym przypadku możesz samodzielnie obejrzeć produkty i dokonać wyboru na miejscu. Ponadto możesz liczyć na wsparcie ze strony naszych sprzedawców, którzy z ogromnym zaangażowaniem i chęcią udzielają porad podczas zakupów.

Wsparcia naszym klientom jesteśmy w stanie również udzielić poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy. Staramy się na bieżąco odbierać telefony i odpisywać na maile, dzięki czemu możemy zagwarantować naszym klientom współpracę na wysokim poziomie. Pomoc w doborze odpowiedniego żyrandola lub lampy nie stanowi dla nas problemu, ze względu na to, że pracujemy z klientami od wielu lat i doskonale znamy ich potrzeby. Staramy się indywidualne podchodzić do klienta. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać lampy i żyrandole do sypialni zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami danego klienta.

Zachęcamy do skorzystania zarówno z pomocy naszych pracowników, jak i dokonania samodzielnego wyboru dotyczącego zakupu oświetlenia.

Zapraszamy do zakupów!

Koszyk