Szynoprzewody, listwy oświetleniowe

Oferta szynoprzewodów to nie tylko same listwy, które przewodzą i doprowadzają zasilanie do lamp, ale także akcesoria, umożliwiające łączenie szyn w systemy oświetlenia, systemy zawiesi oraz elementy montażowe. Oferta zawiera elementy systemu różnych producentów, poszczególne części nie są kompatybilne pomiędzy nimi. Mogą także różnić się lekko kształtem i kolorem. W przypadku problemów z konfiguracją, prosimy o kontakt z naszym sklepem. Chętnie pomożemy w konfiguracji systemów opartych na uniwersalnych listwach oświetleniowych i wyjaśnimy pojawiające się wątpliwości. Oświetlenie zbudowane na bazie szyn rekomendujemy wszędzie tam, gdzie potrzebna jest możliwość zmian położenia lamp, czyli w galeriach czy sklepach. Bardzo często proponujemy zastosowanie tego rozwiązania w domach prywatnych, w przypadku niewystarczającej ilości punktów świetlnych, przewidzianych w projekcie. Szyny wraz z kierunkowymi reflektorami sprawdzą się także, gdy dokonujemy remontu domu i mamy już starą instalację elektryczną, której nie chcemy zmienić.


Szynoprzewody zwane są czasami listwami lub po prostu szynami, to wykonane z aluminium profile w postaci prostych odcinków, które wewnątrz swojej konstrukcji mają ukryte przewody zasilające, będące pod napięciem 230V. W najbardziej popularnym systemie 3 fazowym, ukryte są cztery przewody - trzy z nich to linie zasilające lampy, a czwarty to przewód neutralny. Dodatkowo powinny być one podłączone do uziemienia, aby cały system oświetleniowy był bezpieczny w użytkowaniu.

Szynoprzewody w domu, w sklepie, w galerii

Zastosowanie rozwiązania opartego o lampy podłączane do szyn oświetleniowych ma duże zalety. Po pierwsze, nie potrzebujemy nikogo do zmiany położenia lamp, lub do zwiększenia ich ilości lub kierunku świecenia.Po drugie, szyna z obwodem trójfazowym umożliwia nam stworzenie trzech, niezależnie od siebie kontrolowanych połączeń elektrycznych. Dzięki temu możemy włączać tylko wybrane lampy, podłączone do szyny. Dobrym przykładem może być salon, gdzie w zależności od potrzeb włączamy tylko oświetlenie skupione nad strefą wypoczynku, oddzielnie włączamy lampy nad stołem, a dodatkowo możemy mieć obwód doświetlający całość pomieszczenia. W sklepie możemy za pomocą reflektorów wpiętych w szynoprzewód doświetlać wybrane półki z towarem, lub stawiane okresowo stojaki z ofertami specjalnymi. Jeśli takich stojaków nie ma, cały obwód możemy wyłączyć, a wszystko to jest zamontowane na jednej, uniwersalnej szynie zasilającej.

Ekspozycja listw oświetleniowych i reflektorów do szyn

Jak zwykle zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego salonu z oświetleniem w Warszawie, gdzie prezentujemy szeroki wybór reflektorów do szyn i szynoprzewodów. Koncentrujemy się na rozwiązaniach trójfazowych (czy też trzy obwodowych), które są bardzo uniwersalne i elastyczne w stosowaniu. Dodatkowo te elementy podlegają standaryzacji, mamy więc pewność, że stosując tego rodzaju rozwiązania wszystko nam zagra i będzie ze sobą współpracować.

Koszyk