Żyrandole kryształowe

Żyrandole kryształowe są lampami o nieprzemijającym uroku. Stosowane od ponad wieku do oświetlenia mieszkań, cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Jedynie co się zmienia to aktualne trendy we wnętrzarstwie, a wraz z nimi formy lamp, które są oferowane i wybierane przez klientów. Jednak klasyczne kształty żyrandoli kryształowych są nieprzemijające, dlatego warto rozważyć takie lampy, jako element oświetlenia domu.


Nowoczesne i klasyczne żyrandole kryształowe

Mówiąc o kryształach, przeważnie nie wiemy, co mamy na myśli. Czasami klienci myślą o kryształach górskich, ale to nie jest materiał, z którego produkowane są lampy. Dodatkowo koszt takich produktów byłby na tyle wysoki, że niewielu klientów mogłoby sobie pozwolić na ich zakup. W większości przypadków kryształki to zwykłe szkło, które zostało tylko uformowane w takim kształcie. Czasami zdarza się, że producent stosuje szkło z dodatkiem ołowiu, co uważanie jest w branży za kryształ. Przykładem są żyrandole kryształowe z oferty firmy Swarovski.

Co odróżnia kryształ od zwykłego szkła?

Podstawowa różnica to sposób rozszczepiania światła, przy przechodzeniu przez ostre krawędzie kryształu. Mówienie więc o szkle kryształowym w kontekście przedmiotów, które mają obłe i zaokrąglone zakończenia, jest nieporozumieniem. Najlepszy efekt świetlny osiągamy w pełnym słońcu, gdy pełne spectrum światła rozszczepia się na wszystkie kolory tęczy, załamując się na krawędziach kryształowych zawieszek.

Gdzie kupić dobrej jakości żyrandole kryształowe w Warszawie?

Nasz sklep z lampami jest jednym z miejsc, gdzie można zakupić dobrej jakości lampy, ze względu na przeprowadzaną przez nas selekcję towarów, które oferujemy. Dodatkowo nasze sklepy stacjonarne z oświetleniem w Warszawie prowadzą ekspozycję lamp, można więc tam zobaczyć na żywo niektóre modele przez nas oferowane.

Koszyk