Jak wybrać żyrandol kryształowy?

Od-Do
Maxlight GammaMaxlight Gamma

Maxlight Gamma

2180.00 zł
Maxlight PlazaMaxlight Plaza

Maxlight Plaza

2871.00 zł

Nowoczesne i klasyczne żyrandole kryształowe

Mówiąc o kryształach, przeważnie nie wiemy, co mamy na myśli. Czasami klienci myślą o kryształach górskich, ale to nie jest materiał, z którego produkowane są lampy. Dodatkowo koszt takich produktów byłby na tyle wysoki, że niewielu klientów mogłoby sobie pozwolić na ich zakup. W większości przypadków kryształki to zwykłe szkło, które zostało tylko uformowane w takim kształcie. Czasami zdarza się, że producent stosuje szkło z dodatkiem ołowiu, co uważanie jest w branży za kryształ. Przykładem są żyrandole kryształowe z oferty firmy Swarovski.

Co odróżnia kryształ od zwykłego szkła?

Podstawowa różnica to sposób rozszczepiania światła, przy przechodzeniu przez ostre krawędzie kryształu. Mówienie więc o szkle kryształowym w kontekście przedmiotów, które mają obłe i zaokrąglone zakończenia, jest nieporozumieniem. Najlepszy efekt świetlny osiągamy w pełnym słońcu, gdy pełne spectrum światła rozszczepia się na wszystkie kolory tęczy, załamując się na krawędziach kryształowych zawieszek.

W jaki sposób wybrać żyrandol szklany?

Bez wątpienia dopasowanie odpowiednich źródeł światła do aranżowanych pomieszczeń, jest sporym wyzwaniem. Jeśli klienta interesują żyrandole szklane nowoczesne, to i tak najpierw stanie przed zadaniem wybrania tego, który najbardziej mu się podoba i najlepiej dopasuje się do projektu pomieszczenia. Istotne jest również dopasowanie ilości elementów tak, aby nie było ich ani za mało, ani za dużo. Oczywiście nadmierną ilość światła idzie w prosty sposób zredukować, na przykład poprzez ściemniacze lub słabsze żarówki. Jednak w sytuacji, gdy żyrandol kryształowy nowoczesny będzie posiadał za mało ramion może to być sporym problemem. Najczęściej klient może wyłącznie wymienić ten szklany żyrandol na większy. Jeśli więc klienta interesuje żyrandol kryształy mogą okazać się do niego idealnym dodatkiem. Warto więc sprawdzić znajdujący się w naszej ofercie żyrandol glamour czarny.

Żyrandol z kryształami od wielu lat jest stałym elementem wyposażenia kojarzonych z luksusem budynków. Szklane żyrandole można spotkać między innymi w zamkach, kościołach, wystawnych salach bankietowych, a nawet w bibliotekach. Żyrandol wiszący kryształowy można także w ostatnich latach spotkać na salach weselnych, a także restauracjach oraz holach hotelowych. Jak więc widać, żyrandole z kryształkami można było spotkać w takich miejscach, gdzie właścicielom mocno zależało na elegancji oraz szyku. Aktualnie moda na kryształowe żyrandole jest popularna też wśród właścicieli apartamentów, domów oraz mieszkań. Żyrandol z kryształków może zostać zastosowany zarówno w pomieszczeniach urządzonych stylowo, jak i tych zaprojektowanych nowocześnie. Biały żyrandol do sypialni jest na przykład częstym wyborem wśród naszych klientów.

Czym się kierować wybierając kryształowy żyrandol?

Kryształowe żyrandole nowoczesne stanowią sporą część oferty, którą znaleźć można w naszym sklepie. Duży wybór może wskazywać na to, że łatwo jest wybrać żyrandol z kryształkami do naszego domu. Gdyby jednak spojrzeć na to z drugiej strony, to szeroka gama produktów tego typu może wprowadzić delikatny zamęt w głowie klienta. Warto więc, aby klient miał świadomość na co zwracać uwagę w momencie, gdy zainteresuje go żyrandol szklany nowoczesny. W naszej ofercie można znaleźć żyrandol z kryształkami tanio, jednak należy pamiętać o tym, że służyć on nam będzie prawdopodobnie przez wiele lat. Nie powinno się więc na tym elemencie wystroju wnętrza zbyt oszczędzać. Wybierając żyrandol do salonu, warto zwrócić również uwagę na lampy z abażurami, które także potrafią się wkomponować w wiele aranżacji.

Rozważając do swojego domu żyrandole kryształowe producent zawsze zwróci klientowi uwagę na to, by dobrał odpowiedni rozmiar do swojego pomieszczenia. Przy okazji małych pomieszczeń najlepiej zastosować żyrandol z kryształkami czarny, którego średnica nie będzie przekraczać 50 centymetrów. Z kolei żyrandol do salonu z kryształkami powinien być o wiele większy. Jeśli więc klient będzie chciał zastosować żyrandol biały z kryształkami do swojej jadalni nad stół, to warto aby wartość jego średnicy nie przewyższała szerokości stołu. Żyrandol kryształowy do salonu bez wątpienia może być delikatnie za duży w stosunku do wnętrza klienta. Pozwoli to uzyskać atrakcyjny efekt stylistyczny. Dużo gorzej wyglądałoby to w przypadku, gdyby żyrandol do salonu kryształowy był za mały w porównaniu do rozmiaru tego pomieszczenia. Dlatego też żyrandole do pokoju dziennego powinny mieć odpowiednio dobrany rozmiar.

Kolejnym aspektem, na który należałoby zwrócić uwagę wybierając żyrandole kryształowe do salonu, jest ich kolor. Decydując się na żyrandol kryształ będzie do niego idealnym dodatkiem. Kryształki do żyrandoli od lat cieszą się sporą popularnością wśród klientów, więc warto rozważyć taki wybór. Wróćmy jednak do samej kolorystyki tych lamp. Jeśli więc chodzi o żyrandol kryształowy aranżacje można dopasować w różny sposób. Pierwszym rozwiązaniem jest to, aby żyrandole kryształowe tanio kupione dobrać w kolorach zgodnych z kolorystyką panującą w danym pomieszczeniu. W naszej ofercie bez problemu można znaleźć żyrandol czarny z kryształkami, który wpasować można do wielu aranżacji. Wciąż sporym zainteresowaniem klientów cieszą się żyrandole kryształowe czeskie. W naszym sklepie można znaleźć tanie żyrandole kryształowe i przy okazji są one naprawdę dobrej jakości. Naszych klientów często interesują też żyrandole LED.

Styl ma spore znaczenie

Wybierając żyrandol kryształowy do sypialni, należy mieć na uwadze to, że trzeba go będzie dopasować do stylu, w jakim urządzone jest lub będzie dane wnętrze. Klienci często zadają pytanie dotyczące tego, czy zawieszki kryształowe do żyrandoli można dokupić, jeśli na przykład jeden z nich ulegnie zniszczeniu. Oczywiście nie trzeba się niepokoić, ponieważ elementy do żyrandoli kryształowych są dostępne na rynku i można łatwo je dostać. Klienci więc nie mają się o co martwić, gdyż kryształki do żyrandola są ogólnie dostępne do kupienia. Żyrandole do salonu kryształowe będą bez wątpienia świetnym wyborem w przypadku pomieszczeń, które są urządzone w stylu glamour. Wśród klientów dużym zainteresowaniem cieszy się także żyrandol szklane kule oraz żyrandole kryształowe Swarovski. Wciąż bardzo popularne są także żyrandole klasyczne mosiężne.

Nie ma jednak żadnych wątpliwości co do tego, że dla wielu klientów niezwykle ważnym kryterium podczas wyboru żyrandola będzie jego cena. Granic w jakiej oscylują ceny za dobrej jakości żyrandol nie jest łatwo określić. Cena dobrego kryształowego żyrandola zależeć będzie w głównej mierze od jakości, a także ilości materiału, który został wykorzystany do jego wyprodukowania. Istotny będzie również poziom skomplikowania projektu danego żyrandola. Jeśli klient ma w planach zainwestowanie większej kwoty na dobrej jakości żyrandol, to wcześniej powinien się upewnić, że będzie on idealnie pasował do jego wnętrza. Mowa tu zarówno o czynniku gabarytowym, jak i stylistycznym. Jeśli więc klient jest na etapie planowania wyposażenia naszego domu, to najlepszym wyjściem będzie tymczasowy żyrandol, dzięki któremu zyska czas na dłuższe zastanowienie się. W sytuacji, gdy klient zdecyduje się na kryształowy żyrandol do salonu nowoczesne aranżacje staną przed nim otworem.

Podsumowując, trzeba przyznać, że kryształowe żyrandole mogą być źródłem światła do różnego rodzaju pomieszczeń. Najważniejsze jest jednak to, aby stylistycznie dobrać go do aranżacji wnętrza. W naszym sklepie jest spory wybór kryształowych żyrandoli i warto przyjrzeć się im bliżej. Bez wątpienia żyrandol w kuchni, jak i w salonie może okazać się świetnym wyborem., dlatego zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępną na naszej stronie.

Gdzie kupić dobrej jakości żyrandole kryształowe w Warszawie?

Nasz sklep z lampami jest jednym z miejsc, gdzie można zakupić dobrej jakości lampy, ze względu na przeprowadzaną przez nas selekcję towarów, które oferujemy. Dodatkowo nasze sklepy stacjonarne z oświetleniem w Warszawie prowadzą ekspozycję lamp, można więc tam zobaczyć na żywo niektóre modele przez nas oferowane.

Koszyk