Skandynawskie lampy wiszące i sufitowe

Pewnie nie jednokrotnie zastawialiście się nad odpowiednim oświetleniem domu bądź mieszkania. Warto wziąć pod uwagę to, że taki odpowiedni wybór lampy może wizualnie powiększyć i ocieplić nawet najnudniejsze wnętrze.
Obecnie najbardziej popularny i najczęściej wybierany przez wielu ludzi jest styl skandynawski. Oświetlenie skandynawskie świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Niezależnie od stylu, w którym zostało ono zaprojektowanie.
Dlatego nie wybieraj prostych, nudnych lamp i żyrandoli. Nie dość, że wyglądają nieciekawie. To nawet w najładniejszym pomieszczeniu się nie sprawdzą. Wybierz designerskie lampy skandynawskie, które rozświetlą i odmienią Twoje wnętrze.

Skandynawskie lampy

Styl skandynawski w wystroju wnętrz charakteryzuje się prostotą, ładem i umiarem. Wyrażanym w prostych formach dekoracyjnych i naturalnych materiałach. Lampy skandynawskie to także określona paleta barw, w której dominują biel, beże i odcienie szarości.
Dlatego dobierając do nich oświetlenie, należy kierować się zarówno kształtem, jak i kolorem lampy. A także barwą emitowanego światła.
Lampy skandynawskie pozwolą uzyskać wnętrza nowoczesne. A zarazem lekkie, w których panuje przestronność i designerska funkcjonalność. To, co wyróżnia lampy w stylu skandynawskim to:

  • przede wszystkim oszczędność formy;
  • minimalistyczne oprawy;
  • klosze i abażury do lamp wykonane z naturalnych materiałów.
Lampa skandynawska to także umiłowanie naturalności i odwołania do otaczającej nas natury. Dlatego w lampach w stylu skandynawskim przeważają takie materiały jak drewno, papier. A nawet tkaniny czy metal. W ofercie designerskich lamp do wnętrz nie mogło zabraknąć takich firm jak: Normann Copenhagen. Lub Muuto, VITA Copenhagen, Menu i wielu innych.

Wiszące lampy skandynawskie

W nowych kolekcjach producentów wymienionych powyżej możemy znaleźć również lampy wiszące w stylu skandynawskim. Lampy wiszące skandynawskie to nie są zwykłe żyrandole. A produkty, które z jednej strony są proste – minimalistyczne. A z drugiej – bardzo dekoracyjne. Świetnie dopełniają każdą aranżację wnętrza.
Sufitowe lampy skandynawskie docenią wszyscy miłośnicy niezwykłego designu — obok, którego nie da się przejść obojętnie.

Koszyk