Lampy do salonu

Lampy do salonu - jakie zastosować? To zapewne pytanie pojawiające się w głowie każdego, kto urządza swój dom lub mieszkanie.
Mnogość stylów, różnorodność form i kolorów, a obecnie technika ledowa sprawia, że podjęcie decyzji jakie lampy do salonu wybrać, staje się kolejnym problemem do rozwiązania.
Poniżej prezentujemy kilka naszych propozycji - w różnych stylach, cenach i funkcjach, które śmiało możemy polecić do zastosowania jako oświetlenie i także dekoracja salonu i części wypoczynkowej.

Promocje kwiecień


Oświetlenie salonu

To oczywisty wybór dla tych, którzy lubią lampy dekoracyjne, którzy chcą, aby dom był także udekorowany lampami. Nie oznacza to, że żyrandol musi być kryształowy - w ofercie strefalamp jest dużo różnych propozycji żyrandoli, chociażby ostatnio bardo modnych modeli w stylu nowojorskim - ze szklanymi bądź wykonanymi z tkaniny abażurami.
Oczywiście lampy kryształowe - co nie oznacza wcale, że są wykonane z prawdziwych kryształów - także znajdą miejsce i chętnych do ich zakupu.
Podstawową sprawą przy wyborze żyrandola do salonu jest jednak wysokość pomieszczenia. Jeżeli nasz salon nie jest wysoki, czyli ma 2,5 mt wysokości, a lampa musi wisieć na środku i nie stoi pod nią żaden stół, to musimy mieć na uwadze, że będziemy się pod nią przemieszczać. Jeżeli nasz wzrost oscyluje w okolicach 180 cm, to najniższa wysokość, na jakiej powinna się kończyć lampa - czyli odległość od podłogi do żyrandola - musi być minimum 195 / 200 cm. Oznacza to, że wysokość całej lampy powinna być w zakresie 50-55 cm.
Z praktycznego punktu widzenia lepiej w takiej sytuacji zakupić Lampy sufitowe do salonu

Koszyk