Lampy do salonu

Lampy do salonu - dylemat jakie zastosować mają zapewne wszyscy? To pytanie pojawiające się w głowie każdego, kto urządza swój dom lub mieszkanie. Mnogość stylów, różnorodność form i kolorów, a obecnie technika ledowa sprawia, że podjęcie decyzji jakie lampy do salonu wybrać, staje się kolejnym problemem do rozwiązania. Poniżej prezentujemy kilka naszych propozycji - w różnych stylach, cenach i funkcjach, które śmiało możemy polecić do zastosowania jako oświetlenie i także dekoracja salonu i części wypoczynkowej.


Jakie wybrać lampy do salonu?

To oczywisty wybór dla tych, którzy lubią lampy dekoracyjne, którzy chcą, aby dom był także udekorowany lampami. Nie oznacza to, że żyrandol musi być kryształowy - w ofercie strefalamp jest dużo różnych propozycji lamp do salonu, chociażby ostatnio bardo modnych modeli w stylu nowojorskim - ze szklanymi bądź wykonanymi z tkaniny abażurami. Oczywiście lampy kryształowe - co nie oznacza wcale, że są wykonane z prawdziwych kryształów - także znajdą miejsce i chętnych do ich zakupu.
Podstawową sprawą przy wyborze lampy do salonu jest jednak wysokość pomieszczenia. Jeżeli nasz salon nie jest wysoki, czyli ma np 2,5 metra wysokości, a lampa musi wisieć na środku i nie stoi pod nią żaden stół, to musimy mieć na uwadze, że będziemy się pod nią przemieszczać. Jeżeli nasz wzrost oscyluje w okolicach 180 cm, to najniższa wysokość, na jakiej powinna się kończyć lampa - czyli odległość od podłogi do żyrandola - musi być minimum 195 / 200 cm. Oznacza to, że wysokość całej lampy powinna być w zakresie 50-55 cm. Z praktycznego punktu widzenia lepiej w takiej sytuacji zakupić lampy sufitowe do salonu. Odpowiednio dobrane doświetlą całą przestrzeń, a przy okazji staną się dodatkowy elementem wystroju wnętrza.

Gdzie kupić lampy do salonu?

Oprócz sprzedaży online, prowadzimy także dwa sklepy z oświetleniem na terenie Warszawy. W każdym z nich prezentujemy wybrane przez nas modele lamp, w tym wiele z nich możemy zastosować jako lampy do salonu. Spośród wielu propozycji można wybrać zarówno lampy wiszące jak i lampy sufitowe. Należy także pamiętać o tym, że jako lampy do salonu możemy użyć także lampy podłogowe oraz kinkiety. Coraz cześciej - nie tylko jao dekoracja - stosowane są lampy stołowe. Szczególnie w przestronnych i eleganckich wnętrzach podkreślają one prestiż i luksus.

Koszyk