Lampy do salonu

Lampy do salonu - jakie zastosować? To zapewne pytanie pojawiające się w głowie każdego, kto urządza swój dom lub mieszkanie.
Mnogość stylów, różnorodność form i kolorów, a obecnie technika ledowa sprawia, że podjęcie decyzji jakie lampy do salonu wybrać, staje się kolejnym problemem do rozwiązania.
Poniżej prezentujemy kilka naszych propozycji - w różnych stylach, cenach i funkcjach, które śmiało możemy polecić do zastosowania jako oświetlenie i także dekoracja salonu i części wypoczynkowej.

Oświetlenie salonu

To oczywisty wybór dla tych, którzy lubią lampy dekoracyjne, którzy chcą, aby dom był także udekorowany lampami. Nie oznacza to, że żyrandol musi być kryształowy - w ofercie strefalamp jest dużo różnych propozycji żyrandoli, chociażby ostatnio bardo modnych modeli w stylu nowojorskim - ze szklanymi bądź wykonanymi z tkaniny abażurami.
Oczywiście lampy kryształowe - co nie oznacza wcale, że są wykonane z prawdziwych kryształów - także znajdą miejsce i chętnych do ich zakupu.
Podstawową sprawą przy wyborze żyrandola do salonu jest jednak wysokość pomieszczenia. Jeżeli nasz salon nie jest wysoki, czyli ma 2,5 mt wysokości, a lampa musi wisieć na środku i nie stoi pod nią żaden stół, to musimy mieć na uwadze, że będziemy się pod nią przemieszczać. Jeżeli nasz wzrost oscyluje w okolicach 180 cm, to najniższa wysokość, na jakiej powinna się kończyć lampa - czyli odległość od podłogi do żyrandola - musi być minimum 195 / 200 cm. Oznacza to, że wysokość całej lampy powinna być w zakresie 50-55 cm.
Z praktycznego punktu widzenia lepiej w takiej sytuacji zakupić Lampy sufitowe do salonu