Żyrandole i lampy z abażurami

Od-Do

Dla wielu osób oświetlenie powinno być głównie funkcjonalne, dlatego nie zwraca się uwagi na takie detale jak kształt, albo też kolor abażurów. Jest to błąd, ponieważ oprócz samego koloru i kształtu lampy, powinno zwracać się również uwagę na to, jak wygląda abażur. Najlepiej, żeby był on dostosowany do ogólnej kolorystyki wnętrza oraz wpisywał się w styl, w jakim jest ono urządzone. Dlatego kupując żyrandole do sypialni, czy też żyrandol do salonu nowoczesny, warto pamiętać o tym, żeby dokonać wyboru, uwzględniając również i abażur.

Żyrandole z abażurem, czy bez?

Kwestia tego, czy lepiej będzie zamówić lampy z abażurami, często wydaje się być sporna. Dlaczego? Otóż jest wielu zwolenników, którzy uważają, że tego typu lampa wygląda stylowo i pięknie prezentuje się w każdym typie pomieszczeń. W dodatku dostępne są różnorodne typy abażurów, więc z pewnością jest w czym wybierać. Z kolei pojawiają się również głosy, że jeśli chodzi o żyrandol abażur jest tylko zbędnym dodatkiem, który będzie jedynie zbierał kurz. Nie mniej jednak taka osłona na lampę jest niezmiernie przydatna.

Dlaczego większość lamp posiada abażury? Czy pełnią one jakieś funkcje? Otóż odpowiedź jest prosta. Jeśli nie byłoby osłony, w przypadku spojrzenia się w górę, żarówka raziłaby tak samo jak słońce. Jest to nieprzyjemne dla wzroku, dlatego też wszelkiego rodzaju osłony jak abażury do żyrandoli, czy też klosze, mają za zadanie redukowanie tego typu dyskomfortu. Co więcej, żarówka bez osłony będzie emitować światło równomiernie we wszystkich kierunkach. Jednak dzięki abażurom, światło jest skierowane w odpowiednią stronę, przez co można mieć wpływ na to, jak rozchodzi się światło. Dlatego też na rynku można spotkać żyrandol kuchenny z szerokim kloszem, który sprawia, że natężenie światła jest skupione na centralnej części kuchni. Są też żyrandole sufitowe, które posiadają wiele żarówek, a na każdej z nich znajduje się abażur. Dlatego warto się zastanowić, nad tym, czy warto montować lampy z abażurem do każdego pomieszczenia, a jeśli tak, to jaki rodzaj osłony powinna mieć żarówka.

Czy wielkość abażura ma znaczenie?

Nie tylko kształt jest ważny, ale również i rozmiar abażura. Im jest on mniejszy, tym bardziej intensywne jest światło. Dzięki temu, w mniejszych pomieszczeniach można sprawić, żeby światło padało mocniej na daną przestrzeń. Ma to szczególne znaczenie przy lampach wiszących, ponieważ ich zadaniem jest oczywiście oświetlanie przestrzeni pod nimi. W zależności od tego, jak intensywnego źródła światła potrzebujemy, musimy rozważyć też, czy rzeczywiście warto zamontować żyrandol z abażurem. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w jadalni, ponieważ nie tylko klosze wyglądają bardzo stylowo, ale również rzucają stonowane, choć wystarczające światło, żeby móc cieszyć się czasem spędzonym przy posiłku w gronie najbliższych. Można też takie nowoczesne lampy z abażurem zamontować przy wyspie kuchennej, albo w salonie. Możliwości jest sporo, dlatego warto sprawdzić żyrandol w stylu glamour, a także żyrandole wiszące do salonu, dostępne w naszej ofercie.

Ozdobne lampy z abażurami, czyli stylowe żyrandole do Twojego domu

Obecnie modne są nie tylko nowatorskie rozwiązania, ale również często powracają style, które niegdyś cieszyły się uznaniem. Mowa tutaj nie tylko o stylu retro, ale również i o np. papierowych abażurach, gdzie żarówka jest osłonięta właściwie z każdej strony, co sprawia, że otrzymujemy delikatne światło, rozproszone po całym pokoju. Okrągłe abażury są również w modzie, ponieważ dają równomierne oświetlenie, a w dodatku są również stylową dekoracją, która jest kojarzona z nowoczesnymi wnętrzami.

Osłona może być wyznacznikiem stylu. Na przykład surowe, białe lub czarne abażury, świetnie będą nadawać się do wnętrz urządzonych minimalistycznie. Z kolei żyrandol kryształowy do salonu wpasuje się w styl glamour, a żyrandole mosiężne klasyczne są kojarzone ze stylem retro. Oczywiście na pierwszym miejscu zawsze powinna być postawiona funkcjonalność danej lampy, jednak to abażur jest najbardziej widocznym elementem żyrandola, więc nic dziwnego, że równie ważnym aspektem jest jego wygląd. Oczywiście nie każdy abażur wpasuje się do danego pomieszczenia, dlatego też posiadamy tak wiele różnych propozycji. W naszym sklepie znajdziesz eleganckie żyrandole, które nie tylko będą funkcjonalne, ale również i będą świetnie wyglądać właściwie w każdym pomieszczeniu.

Czy tanie abażury są lepsze?

Niektórzy wybierają budżetowe rozwiązania, z nadzieją, że takie oświetlenie posłuży przez długie lata. Jednak tak niestety nie jest. Trwałość przy tańszych lampach jest znacznie gorsza, dlatego wybierając żyrandole pokojowe tanie, trzeba się liczyć z tym, że po jakimś czasie trzeba je będzie wymienić na nowe. Abażury w takich lampach są często wykonane z gorszej jakości materiałów, przez co mogą się odbarwić, co będzie nieestetycznie wyglądało. Dodatkowo trzeba uważać na rodzaj gwintu, który może być mniej trwały ze względu na użycie tańszych materiałów. W naszym sklepie można znaleźć jedynie sprawdzone produkty, które są polecane również przez projektantów wnętrz. Nie musisz się więc martwić, że po jakimś czasie trzeba będzie taki abażur wymienić, albo żyrandol przestanie być funkcjonalny. Należy też pamiętać, że ważna jest też ilość źródeł światła, więc jednym z lepszych rozwiązań mogą okazać się żyrandole ledowe na pilota, które można zamontować również na podwieszanych sufitach.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną listą produktów i sprawdzenie, jakie lampy wiszące z abażurami oraz żyrandole przygotowaliśmy w naszej wyjątkowej ofercie. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu!

Koszyk