Kinkiety do lustra i nad lustro

Kinkiety do lustra, do jego poprawnego oświetlenia, to najczęściej kinkiety nad lustro, mocowane bezpośrednio nad nim lub na lustrze, lub lampy mocowane obok (wzdłuż) lustra. Z naszego doświadczenia wynika, że najbardziej popularnym rozwiązaniem, a równocześnie takim, które daje najlepsze rezultaty to typ, który doświetla lustro od góry. Wynika to zapewne z faktu, że tego typu lamp jest najwięcej na rynku. My prezentujemy lampy do obu tych rozwiązań. Z praktycznego punktu widzenia, kinkiety nad lustro są rozwiązaniem wygodniejszym. Nie wymagają zatrudniania szklarza, do ich montażu. Odpada konieczność wiercenia otworów w lustrze, jedyne co musimy zrobić, to nawiercenie dwóch otworów w ścianie, przy pomocy zwykłej wiertarki.

Nowości kwiecień - Lampy wewnętrzne


Jaki kinkiet do lustra wybrać?

Zazwyczaj lampy, które możemy montować bezpośrednio na tafli lustra, postrzegane są przez nas, jako najlepsze rozwiązanie dla uzyskania dobrego oświetlenia. Z naszej perspektywy wynika jednak, że zwiększenie odległości lampy o 10-15 cm od naszej twarzy (w stosunku do kinkietów mocowanych do lustra) nie zmienia w praktyczny sposób ilości światła. Zastosowanie kinkietu nad lustrem nie powoduje więc, że robi się ciemniej, nie ma problemu z doświetleniem twarzy. Pojawia się wtedy większa możliwość wyboru lamp, ponieważ możemy wtedy zastosować praktycznie każdy kinkiet. Dodatkowo zauważyliśmy, że bardzo dobrym rozwiązaniem są kinkiety nad lustro w postaci prostej listwy, które równomiernie doświetlają zarówno osobę, jak również umywalkę znajdującą się pod lampą.

Ekspozycja kinkietów do lustra w naszych sklepach stacjonarnych

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszych sklepów z oświetleniem w Warszawie, gdzie prezentujemy wybrane przez nas wzory i modele lamp, służących do zastosowania zarówno w łazienkach, jak też w holach, gdzie chcemy doświetlić lustro.


Tagi : kinkiety nad lustro, kinkiet na lustro, kinkiet do lustra, kinkiety do lustra.

Koszyk