Lampa nad lustro, kinkiet nad lustro, oświetlenie nad lustrem

Od-Do

Jaki kinkiet nad lustro wybrać?

Kinkiety to specyficzne oświetlenie, które nie było doceniane w polskich domach przez długi czas. Na szczęście to się zmieniło. Od kilkunastu lat zaczęliśmy montować kinkiety ze względu na ich funkcjonalność i walory estetyczne. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się kinkiet nad lustrem w łazience, przedpokoju bądź w sypialni. W jaki sposób wybrać kinkiet, aby stojąc przed lustrem, mieć dobrze oświetloną twarz? Osiągniesz ten efekt, jeśli umieścisz oświetlenie przed sobą, nie niżej niż na wysokości głowy. Jeśli w pomieszczeniu masz wyłącznie lampę sufitową, będzie ona umiejscowiona za osobą stojącą przed lustrem lub nad nią. W takim przypadku twarz będzie w cieniu lub w półmroku, co nie jest korzystną sytuacją, jeśli chcesz zrobić makijaż bądź się ogolić. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych w komfortowy sposób jest możliwe dopiero wtedy, gdy oświetlenie od strony lustra jest równomiernie rozproszone.

Na rynku znajdziesz kinkiety nad lustro w wersji statycznej, jak i na ruchomym ramieniu. W zależności od lustra, jego kształtu i wymiarów możesz zamontować jeden większy kinkiet nad nim bądź kilka modeli. Pamiętaj, że im większe masz lustro, tym większego oświetlenia ono potrzebuje. W przypadku rzeczywiście dużych luster lepiej zamontować więcej źródeł światła. Zaleca się w takim przypadku minimum dwie lampy nad lustro – to rozwiązanie, które zagwarantuje Ci równomierne oświetlenie.

Czego unikać, gdy wybieramy lampy nad lustro?

Nie montuj na przeciwległej ścianie oświetlenia, na przykład w postaci reflektorków, ponieważ będzie się ono odbijać w lustrze, oślepiając przy tym osobę przed nim stojącą. Warto też zrezygnować z halogenów, bo w kontakcie z wodą mogą one ulec uszkodzeniu.

3 wskazówki, jak wybrać idealne oświetlenie nad lustrem

  • Dobre oświetlenie powinno oświetlać równomiernie lustro, ale nie nas.
  • W przypadku lamp nad lustro warto postawić na jedną z dwóch opcji – oświetlenie centralnie umieszczone nad lustrem bądź dwie oprawy po bokach.
  • W przypadku kinkietów dobrą opcją będą wychylne kinkiety łazienkowe, które są bardziej elastyczne niż standardowe modele.

Okrągłe i prostokątne lustro – który kinkiet wybrać?

Jaki kinkiet wybrać, jeśli mamy okrągłe lustro, a jaki, gdy mamy prostokątne lustro? Zdecydowanie większą swobodę działania masz przy doborze oświetlenia nad prostokątne lustra. Lustra okrągłe są odrobinę bardziej kłopotliwe do oświetlenia. Aby dobrze je oświetlić, najlepiej zamontować podłużne kinkiety. Unikaj kinkietów w kształcie koła, w przypadku okrągłego lustra nie będą się one atrakcyjnie prezentować. Kolejną alternatywą jest wybór dwóch kinkietów, które możesz zamocować po bokach lustra.

Bez względu na kształt lustra, musisz pamiętać, żeby nie montować w niewielkich łazienkach kinkietów o rozbudowanych formach i wielu komponentach. Takie modele potrafią przytłoczyć pomieszczenie, a co gorsza, mogą przeszkadzać w korzystaniu z łazienki przy małym metrażu.

Jakie kinkiety łazienkowe do małej i dużej łazienki?

Które kinkiety sprawdzą się w małych łazienkach, a które warto zamontować w dużych łazienkach? Jeśli masz łazienkę z niewielkim metrażem, postaw na minimalistyczne i proste kinkiety łazienkowe do lustra, które nie przytłoczą całego wystroju. W sytuacji, gdy łazienka jest duża, lepszą opcją będzie bardziej rozbudowana lampka na lustro. W naszej ofercie znajdziesz oświetlenie, które sprawdzi się w obu przypadkach.

Oświetlenie nad lustrem a barwa światła

Pod względem technicznym kinkiet nad lustro nie różni się w niczym od tego, który umieszcza się w przedpokoju bądź salonie. Jeśli jednak wybierasz kinkiet do łazienki, to najlepszym rozwiązaniem są kinkiety ledowe o neutralnej barwie białej. Staraj się unikać lamp, które dają żółte światło. To ważne w szczególności dla osób, które nakładają makijaż. Ciepła barwa, do którego zalicza się wyżej wspomniane żółte światło, przekłamuje odcień skóry, co nie pomaga w dobieraniu kolorów kosmetyków do karnacji. Wbrew pozorom zimne światło o niebieskiej barwie też nie jest najlepszym rozwiązaniem. Podobnie co światło o żółtej barwie przekłamuje kolory, a w dodatku uwypukla niedoskonałości skóry. Z tych dwóch powodów najlepszym światłem do robienia makijażu będzie białe światło.

Wybierając kinkiety nad lustro, staraj się też unikać modeli z odsłoniętą żarówką. Co prawda taki kinkiet niezwykle efektownie się prezentuje i pasuje do łazienki urządzonej w industrialnym stylu, ale odsłonięte żarówki mogą oślepiać, przez co obniżają komfort korzystania z łazienki.

Co wspólnego z lampami nad lustro ma współczynnik CRI?

CRI – czyli Color Rendering Index – takim skrótem określamy współczynnik oddawania barw. W skali od 0 do 100 określa on, jak dokładnie odtworzone są barwy oświetlonych przedmiotów, a nawet twarzy. Im wyższa liczba, tym osoba bądź obiekt ma bardziej naturalny kolor. W przypadku oświetlenia nad lustro współczynnik CRI powinien wynosić minimum 90. Kupując lampy do łazienki (nie tylko lampy nad lustro, ale także oświetlenie ogólne), postaw na produkty z wyższym współczynnikiem CRI, nawet jeśli ich cena jest odrobinę wyższa.

Jakie natężenie światła powinno mieć oświetlenie nad lustro?

Jakie natężenie światła będzie najlepsze – 100, 200, 300, 500, a może 1000 luksów? Najlepszym rozwiązaniem, w szczególności dla osoby nakładającej makijaż, będzie natężenie między 500 a 1000 luksów. Oświetlenie o takim natężeniu sprawi, że twarz będzie wyraźnie oświetlona, ale nie prześwietlona. Dzięki temu można precyzyjnie ocenić zrobiony przed chwilś makijaż. Co więcej, należy wybrać takie oświetlenie, które wyeliminuje, a przynajmniej znacząco zminimalizuje, efekt olśnienia. Wybierając standardowe źródła światło, osiągnięcie takich rezultatów może być niezwykle trudne. Z tego powodu lepiej przestawić się na światła LED, w szczególności, jeśli oprawy oświetleniowe wyposażone są w mleczne przesłony.

Oświetlenie lustra a montaż

W jaki sposób zamontować oświetlenie nad lustro? Wszystko zależy od modelu lampy nad lustro, na jaki się zdecydowałeś. Część modeli mocowana jest na zasadzie zacisków lub wtyków, inne przykręca się do ściany, a jeszcze inne montowane są za pomocą przyssawki. W zależności od wzoru i Twoich preferencji możesz wybrać oświetlenie lustra włączane i wyłączane przełącznikiem ściennym lub przełącznikiem lampy. Są też na rynku modele, które można obsługiwać przy pomocy specjalnego pilota. Ciekawym rozwiązaniem są kinkiety łazienkowe nad lustro ze zintegrowanym gniazdkiem.

Montowanie oświetlenia w łazience a przepisy bezpieczeństwa

Łazienka to pomieszczenie znane z tego, że regularnie panuje w nim wilgoć. Z tego powodu obowiązują w nim szczególne przepisy bezpieczeństwa dla lamp. Dokładny ich opis znajdziesz w normie DIN VDE 0100 część 701. Nie musisz zapoznawać się z tym dokumentem, wystarczy, że zna go elektryk, ale warto wiedzieć o tym, że łazienka dzielona jest na strefy, a w każdej z nich montuje się oświetlenie o innym stopniu ochrony.

Stopień ochrony uzależniony jest od odległości dzielącej oświetlenie i prysznic. Bezpośrednio nad prysznicem, czy wanną, trzeba montować oświetlenie mające od IP65 w górę. Im dalej położona jest lampa od strefy, w której panuje największa wilgoć, tym wartość jest niższa. Warto tutaj zaznaczyć, że są również w łazience strefy, które nie wymagają stopnia ochrony. Najlepiej skontaktować się w tej sprawie z fachowcem, jeśli nie jesteś pewien, którą lampę wybrać.

Oświetlenie lustra łazienkowego – szeroki wybór możliwości

Szeroki wybór modeli lamp nad lustro potrafi przyprawić o zawrót głowy. Na rynku znajdziesz wiele możliwości – od oświetlenia w stylu nowoczesnym, rustykalnym, vintage, przez klasyczne i retro rozwiązania, aż po industrialne modele. Opcji jest wiele, przez co wybór nie zawsze jest prosty i oczywisty. Z tego powodu warto nie tylko brać pod uwagę wizualne aspekty, lepiej skupić się na funkcjonalnej stronie lampy nad lustro. W sklepie Strefalamp.pl znajdziesz szeroką gamę modeli. Tak bogata i różnorodna oferta sprawi, że na pewno znajdziesz idealne oświetlenie nad lustro do swojej łazienki, przedpokoju, sypialni bądź innego pomieszczenia, w którym wisi lustro.

Długość lampy nad lustrem – jaka powinna być?

Jaką długość powinna mieć odpowiednia lampa nad lustro? W przypadku oświetlenia pośredniego, czyli takiego, które światło pada albo w górę i w dół bądź w dół, to lampa nad lustro powinna mieć prawie taką samą długość, jak lustro. Może być odrobinę krótsza, ale w żadnym wypadku nie powinna być dłuższa. Tylko w taki sposób lustro będzie równomiernie oświetlone.

Oświetlenie lustra LED – połączenie funkcjonalności i nowoczesności

W ostatnim czasie niezwykle popularne stało się oświetlenie LED nad lustro. Nic w tym dziwnego, to źródło światła doskonale sprawdza się w łazienkach i przedpokojach. Z jednej strony lepiej oświetla pomieszczenie niż klasyczne żarówki, z drugiej jest niezwykle funkcjonalne i energooszczędne. LED-y zużywają znacznie mniej energii w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. Co więcej, są też niezwykle wydajne. Lampa nad lustrem, która korzysta z technologii LED, nie wytwarza dużych ilości ciepła, więc tak szybko się nie nagrzewa.

Czy warto zdecydować się na lustro z kinkietami?

Osobny zakup lustra i oświetlenia nad lustro wiąże się z ryzykiem długich poszukiwań odpowiedniego oświetlenia. Jeśli więc nie masz pojęcia, w jaki sposób zaaranżować podświetlenie lustra łazienkowego, zastanów się nad lustrem z wmontowanym oświetleniem. Dzięki temu nie będziesz musiał osobno kupować lampy do lustra.

Dobrym pomysłem będzie kinkiet w lustrze. Dostępny w wielu wariantach, idealnie wkomponuje się w wystrój łazienki. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, a najważniejszą z nich jest oszczędność czasu. Kinkiet w lustrze pozwala zaoszczędzić czas w trakcie aranżacji wystroju. Inną opcją jest przymocowanie specjalnej lampy do lustra. Miej jednak na uwadze to, że ta alternatywa wymaga jednak pomocy fachowca.

Co znajdziesz w ofercie Strefylamp.pl?

W naszym sklepie znajdziesz przede wszystkim kinkiety wewnętrzne w wielu modelach. Dzięki naszej pomocy i zaangażowaniu możesz zaplanować całe oświetlenie. Kinkiety nowoczesne dostępne w naszym sklepie z całą pewnością wpasują się do danego wnętrza i podkreślą jego charakter. Oprócz tego zamówisz u nas kinkiet LED do łazienki, który pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną w domu lub mieszkaniu. Dla bardziej rustykalnych wnętrz możemy polecić klasyczne kinkiety drewniane. Jedno jest pewne – niezależnie od Twoich preferencji i oczekiwań, chętnie pomożemy w znalezieniu idealnego oświetlenia nad lustro.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

  • Mamy bogaty wybór oświetlenia nad lustro – do wyboru masz całą gamę kinkietów bądź lamp nad lustro.
  • Jakość może iść z ceną w parze, co doskonale odzwierciedla nasza oferta, w której znajdziesz wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach.
  • Dostępne u nas lampy i kinkiety nad lustro to sprawdzone produkty. W ofercie mamy wyłącznie solidnie wykonane modele.
  • Zapewniamy pomoc specjalistów na każdym etapie zakupów. W razie wątpliwości lub pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami.
  • Gwarantujemy szybką i bezpieczną przesyłkę. Zamawiając oświetlenie przez Internet, otrzymasz swoje zamówienie w krótkim czasie.

Zapraszamy więc do kontaktu!

Zakupy w sklepie stacjonarnym? Odwiedź nas w Warszawie

Jeśli preferujesz bardziej bezpośredni kontakt, zapraszamy do naszych salonów z oświetleniem w Warszawie. Zaprezentujemy Ci wybrane wzory modele lamp nad lustro, które sprawdzą się zarówno w łazienkach jak też w holach, czy korytarzach. Prezentujemy lampy nad lustro do zastosowań w pomieszczeniach ogólnych, a także kinkiety łazienkowe nad lustro, z podwyższoną klasą szczelności IP. Kinkiety nad lustro, które znajdziesz w naszej ofercie, to sprawdzone modele, z których korzystali już nasi klienci. Sprawdź, które oświetlenie nad lustro cieszy się dobrą opinią i wybierz takie oświetlenie nad lustro do swojego domu.

Koszyk